Wieczór z Andersenem (foto)

Kultura

Wieczór z Andersenem (foto)

16.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Teatrzyk, prace plastyczne, kalambury, wspólne tworzenie opowieści – to tylko niektóre atrakcje wieczornej Andersenady, na którą Biblioteka Miejska zaprosiła najmłodszych czytelników w piątek 13 kwietnia.
Andersenada organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, obchodzonego 2 kwietnia, w rocznicę urodzin najsłynniejszego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Uczestnicy spotkania zapoznali się z jego ciekawym życiem, które pokazuje, że warto, mimo przeciwności, wytrwale dążyć do realizacji marzeń. Słuchały uważnie, bo później ich wiedzę sprawdzono wykrywaczem kłamstw.
Spośród wielu mądrych bajek Andersena, bibliotekarze tym razem wybrali „Nowe szaty Cesarza”. Historię władcy, który uwielbiał zdobne szaty dzieci poznały,oglądając teatrzyk kamishibai. Później same mogły ubrać cesarza, nauczyć się dworskiej etykiety i poloneza, który króluje na dworskich parkietach. Wspólnie wymyślały też własną opowieść i brały udział w baśniowych kalamburach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dwugłos o Norwidzie (foto)

Dwugłos o Norwidzie (foto)

W 195. rocznicę urodzin poety Cypriana Norwida, w poniedziałek 26 września, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła na Dni Norwida. Wykłady o życiu i twórczości poety wygłosili językoznawca i norwidolog Tomasz Korpysz oraz krytyk literacki, poeta Tomasz Jastrun. 
zobacz więcej
Impresje Nadwiślańskie

Impresje Nadwiślańskie

Gala wręczenia nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Impresje Nadwiślańskie” odbyła się w siedzibie Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Celem konkursu było upamiętnienie roku 2017 jako „Roku Rzeki Wisły”.
zobacz więcej
Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydry-szkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
zobacz więcej
Śpiewali o Niepokonanej (foto)

Śpiewali o Niepokonanej (foto)

„Rozkwitają pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota, ta szara piechota” – znane i lubiane pieśni oraz ballady o „Niepokonanej”, czyli wolnej Polsce 22 kwietnia śpiewała wyszkowska młodzież.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan