Wakacje w bibliotece (foto)

Kultura

Wakacje w bibliotece (foto)

06.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W najbardziej egzotycznych miejscach na świecie lato spędzają uczestnicy wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez bibliotekę miejską.
W podróż dookoła świata biblioteka zabiera najmłodszych czytelników w dniach 3 - 14 lipca. Choć pogoda nas nie rozpieszcza, dzieci wcale się nie nudzą. Poznają różne kontynenty, egzotyczne kraje, ich zwyczaje i kulturę. W programie m.in. przygody na dzikim zachodzie, wyprawa na czarny ląd, chińskie smoki, mini olimpiada, noski noski eskimoski i w pogoni za kangurem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Jak sensacyjnej opowieści detektywistycznej słuchało się opowiadania Dariusza Szymanowskiego o poszukiwaniach miejsca spoczynku mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, zastrzelonego przez Niemców 30 kwietnia 1940 r. Logiczny wywód przeprowadzony przez prelegenta każe przypuszczać, że jest to cmentarz w Inowłodzu. Spotkanie z autorem świeżo wydanej książki „Gdzie spoczywa Hubal?” odbyło się 5 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. 
zobacz więcej
Z angielskiej półki

Z angielskiej półki

W cyklu „Kino z górnej półki” Hutnik zaprasza na filmy z Wielkiej Brytanii. W poniedziałek 16 kwietnia o godz. 19 wyświetlony zostanie komediodramat „Burn, Burn, Burn”.
zobacz więcej
Interpretowali trudną poezję (foto)

Interpretowali trudną poezję (foto)

To był już szesnasty Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, organizowany przez wyszkowskie I Liceum Ogólnokształcące, noszące imię poety. Na zaproszenie odpowiedziało 28 recytatorek i recytatorów z Wyszkowa, Rząśnika, Długosiodła, Pułtuska, Ostrołęki i Łochowa. 
zobacz więcej
Grupa wokalna I wraca ze Złotym Tulipanem

Grupa wokalna I wraca ze Złotym Tulipanem

W kwietniu i maju w Domu Kultury „Kolorowa” w Ursusie odbywała się już XV edycja konkurs piosenkarskiego „Tulipanada”. W kilkuetapowych eliminacjach przesłuchano ponad 400 wokalistów z całej Polski, w czterech kategoriach wiekowych i dwóch rodzajowych, tj. soliści i zespoły wokalne. „Grupa Wokalna I” z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, przygotowywana przez trenerkę wokalną Irenę Zdunek, z sukcesem przechodziła do kolejnych etapów rywalizacji. Zwieńczeniem konkursu była uroczysta gala, która odbyła się 24 maja w Domu Kultury „Kolorowa”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku