W Wyszkowie zagra Lao Che

Kultura

W Wyszkowie zagra Lao Che

26.08.2016
autor: Redakcja
Zespół Lao Che wystąpi w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” 20 listopada. Bilety w cenie 48 zł można nabywać w kasie ośrodka.
Lao Che to płocki zespół założony w 1999 r. Znakiem rozpoznawczym muzyków są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta ”Dzieciom”.
Choć tytuł najnowszego wydawnictwa nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. To płyta dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu. To najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty „Dzieciom” zajął się Piotr „Emade” Waglewski. 
Zespól jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. „Złoty Baczek” 2006, „Mateusz” Trójki za płytę „Gospel”, Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Ciechowskiego, „Gwarancje Kultury” TVP Kultura, Srebrny Krzyż Zasługi od prezydenta Bronisława Komorowskiego, Fryderyk w kategorii Najlepsza płyta rock, metal, punk w 2016 r.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Magiczne pastele Wiesława Sawickiego (foto)

Magiczne pastele Wiesława Sawickiego (foto)

Po raz trzeci swoje obrazy prezentuje w Wyszkowie warszawiak Wiesław Sawicki. Jego obrazy o bogatej kolorystyce i różnorodnej tematyce są niepowtarzalne, artystę rozsadza twórcza energia. Wystawa w Galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” nosi tytuł „Magiczny świat pasteli”.
zobacz więcej
Myślące malarstwo Katarzyny Słowikowskiej (foto)

Myślące malarstwo Katarzyny Słowikowskiej (foto)

Do końca roku w Galerii WOK „Hutnik” można podziwiać obrazy mieszkanki Kamieńczyka Katarzyny Słowikowskiej. 23 listopada na wernisaż wystawy zatytułowanej „Światło – noszę je w sobie” przyszło bardzo dużo znajomych i wielbicieli twórczości tej artystki.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Kino z górnej półki: Lady M.

Kino z górnej półki: Lady M.

Inteligentny, zmysłowy, a jednocześnie ponury – piszą krytycy o dramacie „Lady M”, który w wyszkowskim kinie będzie można zobaczyć w cyklu Kino z górnej półki: poniedziałek 25 września godz. 19.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
manhattan
manhattan