W świecie Andersena (foto)

Kultura

W świecie Andersena (foto)

14.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Do niesamowitej krainy baśni Hansa Chrystiana Andersena najmłodszych czytelników zaprosiła biblioteka miejska. Okazja była nie byle jaka, bo już od 1967 r. przypadające w kwietniu urodziny pisarza są jednocześnie Międzynarodowym Świętem Książki.
Wszystkie zabawy tego wieczoru związane były z postaciami, wydarzeniami wymyślonymi przez jednego z najsłynniejszych baśniopisarzy, np. składanie origami – motylków, czyli symboli kwiatowych elfów, których Książę poślubił Calineczkę, kalambury, odgadywanie tytułów czytanych na głos baśni, koronacja na królewny i królewiczów, teatrzyk cieni i baśni. Były też zabawy ruchowe, pląsy, tor przeszkód w poszukiwaniu zagubionego pantofelka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolorowa kraina

Kolorowa kraina

W bibliotece miejskiej można oglądać niezwykle barwne obrazy Ewy Tomczak.
zobacz więcej
Dwa spojrzenia… (foto)

Dwa spojrzenia… (foto)

… to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 19 października w Bibliotece Miejskiej. Swoje prace prezentują Katarzyna Pochrzęst, której twórczość koncentruje się wokół biblijnej tematyki i Dariusz Urbanowski, autor mandali. – To dwa bardzo różne głosy, dwie bardzo różne postaci – zauważyła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko, która przedstawiła artystów. Dla nich twórczość jest też formą terapii.
zobacz więcej
Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Wystawa „Czas na Norwida” otwarta została w sobotę 11 czerwca w pałacu w Chrzęsnem (pow. wołomiński). Znalazły się na niej cenne norwidiana, m.in. obrazy, rysunki, grafiki, pierwodruki, medale autorstwa Cypriana Norwida z kolekcji Fundacji Museion Norwid, przeznaczone do przyszłego muzeum Norwida. Jest szansa, by jego siedzibą stał się dworek w Dębinkach, w którym poeta, urodzony w Laskowie-Głuchach, spędził w młodości wiele miesięcy. Wiersze naszego późnego romantyka recytowała aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska.
zobacz więcej
Dziewczyny, było super (foto)

Dziewczyny, było super (foto)

- chwaliła słuchaczki Studia Piosenki w WOK „Hutnik” Irena Zdunek, trenerka wokalna i dobry duch grupy „starszaków” (wiek 18 plus), którą tworzą same panie, po ich debiutanckim koncercie, w sobotę 29 lutego. Drugim bohaterem tego wieczoru była sama pani Irena, która odebrała gratulacje za zwycięstwo w plebiscycie na osobowość roku na szczeblu powiatu.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom