W rajskim ogrodzie (foto)

Kultura

W rajskim ogrodzie (foto)

12.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
- Trudno oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy w rajskim ogrodzie - panie zgromadzone na koncercie z okazji Dnia Kobiet powitał Edward Piasecki.
 
Na koncert, który odbył się 6 marca, zaprosili Burmistrz Wyszkowa, dyrektorzy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. 
Seniorki powitał Edward Piasecki: - Trudno oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy w rajskim ogrodzie. Wy, drogie panie, jesteście różami tego ogrodu.
Koncert rozpoczęła grupa wokalna „Babie lato” Serockiej Akademii Seniora. Wyszkowskie seniorki nuciły wraz z gośćmi m.in. „Czerwoną jarzębinę” czy „Odlatują żurawie”.
Swój najnowszy spektakl - „Lustra” zaprezentowała grupa „Połamani słowem” Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”. Seniorzy z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie o tym, że warto realizować marzenia i jak walczyć z samotnością wśród ludzi.
Od kilku lat specjalnie na Dzień Kobiet reaktywuje się męski zespół, który tworzą panowie z różnych grup senioralnych działających w Gminie Wyszków. Ich motto brzmi: „Gdziekolwiek rzucą ich burze, na 8 marca do Wyszkowa wracają, by wręczyć wam róże”. Taki też - różany - był repertuar koncertu, który rozpoczęła piosenka „Przynoszę tobie, moja dziewczyno, siedem czerwonych róż”.
Ponieważ koncert odbył się w czasie, kiedy zagrożenie koronawirusem w Polsce było coraz większe, informację o tym, jak zachować zasady bezpieczeństwa seniorów przekazały pracownice wyszkowskiego sanepidu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom