W galerii PeKaP teatralnie i malarsko (foto)

Kultura

W galerii PeKaP teatralnie i malarsko (foto)

19.09.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Wernisażowi poplenerowej wystawy malarstwa w Galerii PeKaP towarzyszyła premiera spektaklu „Lustra”, przygotowanego przez Urszulę Roguską i grupę teatralną Połamani Słowem ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”.
 
W piątek 13 września w poczekalni wyszkowskiego dworca PKP, gdzie ma swoją siedzibę Galeria PeKaP,  było tłoczno. Nie z powodu wielu podróżnych, lecz osób zainteresowanych malarstwem oraz premierą spektaklu „Lustra”. Jego scenariusz (pomysł zaczerpnięty z życia codziennego) i reżyseria są dziełem Urszuli Roguskiej – terapeuty, pedagoga specjalnego i pedagoga teatru, pracownika wyszkowskiego ŚDS „Soteria”. 
Publiczność z zainteresowaniem obejrzała przedstawienie. W jej imieniu wypowiedziała się Elżbieta Piórkowska: - Wspaniała jest Ulka, która taki teatr tworzy. To jest cudne, niesamowite, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Pokazujecie państwo taki świat, jaki powinien trochę być. Wszyscy chcemy być akceptowani, kochani, mieć przyjaciół. A przede wszystkim to, że trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają. Wielkie brawa.
- Bardzo chciałam państwu podziękować, że przyszliście na naszą wystawę, na przepiękny spektakl – zwróciła się do widzów malarka Tamara Baczkowska-Urban. – Jestem pełna podziwu, serdecznie gratuluję aktorom. 
Podziękowała też Barbarze Polak, właścicielce gospodarstwa agroturystycznego „Nad wierzbami” w Jackowie Dolnym, w którym po raz czwarty odbył się plener malarski.
- Basia to kochana, wspaniała osoba. Gdybyście byli malarzami, to każdy z was chciałby spędzić piękne chwile u Basi na plenerze.
W plenerze wzięli udział: Agnieszka Długołęcka (prezes stowarzyszenia FormAT, komisarz wystawy), Tamara Baczkowska-Urban, Leszek Gapski, Michalina Derlicka, Joanna Furgalińska, Małgorzata Zofia Maćkowiak, Henryk Kiełczewski, Jan Nowak. Zachęcamy do obejrzenia prezentowanych obrazów.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom