Urodziny FARSY (foto)

Kultura

Urodziny FARSY (foto)

30.04.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Na swoje szóste urodziny do WOK „Hutnik” zaprosił Młodzieżowy Teatr Profilaktyki FARSA. Publiczność wysłuchała rockowego koncertu w wykonaniu młodego zespołu NukeFall, obejrzała nagrodzony niedawno spektakl teatru FARSA „Prawda w tłumie” i tańce ludowe w wykonaniu młodzieży z ZPiT „Wyszków” ze szkoły w Leszczydole-Nowinach, a na koniec spróbowała urodzinowego tortu. 
Przybyłych powitali i imprezę prowadzili Dawid Powierza i Barbara Rutka.
- Kolejne urodziny to okazja do spotkania, wspomnień i podsumowań. To już czwarta edycja urodzin FARSY organizowana w WOK „Hutnik”. Od 2012 r. prężnie idziemy do przodu i kontynuujemy ideę zapoczątkowaną przez Klaudię Ambroziak: teatr moja pasja.
Podziękowali wielu osobom współpracującym i pomagającym MTP FARSA. Szczególne podziękowania przekazali Marcinowi Masztalerzowi – za wsparcie merytoryczne i opiekę artystyczną i Renacie Zmaczyńskiej-Zadrożnej – za opiekę, wyznaczanie celów i kierunków.
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski pogratulował pięknego jubileuszu, podziękował za działalność profilaktyczną. W przekazanym liście gratulacyjnym dziękował zespołowi FARSY za dokonania artystyczne, pracę na rzecz drugiego człowieka, promowanie pozytywnych wzorców wśród młodzieży, budowanie wspólnoty odpowiedzialnych, otwartych i ambitnych młodych ludzi.
- Niech pasja i radość życia prowadzi was zawsze w stronę słońca. Dobro, które czynicie, niech zawsze zwycięża zło i wraca do was z pewną mocą.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się punkrockowy zespół NukeFall, dynamiczny i energetyczny, działający od 1,5 roku, który tworzą: Marcin Markowski (gitara, śpiew), Janusz Grodzki (gitara, śpiew), Kajetan Michalik (gitara basowa) i Damian Stępnowski (perkusja). Następnie obejrzeliśmy spektakl „Prawda w tłumie” – rzecz dzieje się w amerykańskiej szkole licealnej. Trzy grupy: „Elita”, „Dresy” i „Normalsi” walczą o utrzymanie mitu lepszego kawałka podłogi, na której stoją. Która grupa zwycięży? Gdzie leży prawda?  Na te pytania publiczność mogła odpowiedzieć na zakończenie spektaklu, w którym wystąpili: Julka Gronkiewicz, Dawid Powierza, Aleksandra Sieńkowska, Zuzanna Deluga, Julia Godlewska, Aleksandra Milczarczyk, Julia Końska, Jonasz Kosowski, Zuzia Kaszubska, Basia Rutka, Roksana Tybura. Spektakl wyreżyserowali Renata Zmaczyńska-Zadrożna i Dawid Powierza, warsztaty wokalne Aleksandra Kopp, nagrania muzyczne Danuta Masztalerz, choreografia Amanda Nabiałczyk, warsztaty aktorskie Marcin Masztalerz.
W finale kujawiaka i oberka pięknie zatańczyła młodzież z ZPiT „Wyszków” z Leszczydołu-Nowin, działająca pod kierunkiem Bartosza Wójcika.
Na zakończenie tego ciekawego i inspirującego do przemyśleń wieczoru na wychodzącą publiczność czekał w holu pyszny tort urodzinowy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan