Urodziny FARSY (foto)

Kultura

Urodziny FARSY (foto)

30.04.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Na swoje szóste urodziny do WOK „Hutnik” zaprosił Młodzieżowy Teatr Profilaktyki FARSA. Publiczność wysłuchała rockowego koncertu w wykonaniu młodego zespołu NukeFall, obejrzała nagrodzony niedawno spektakl teatru FARSA „Prawda w tłumie” i tańce ludowe w wykonaniu młodzieży z ZPiT „Wyszków” ze szkoły w Leszczydole-Nowinach, a na koniec spróbowała urodzinowego tortu. 
Przybyłych powitali i imprezę prowadzili Dawid Powierza i Barbara Rutka.
- Kolejne urodziny to okazja do spotkania, wspomnień i podsumowań. To już czwarta edycja urodzin FARSY organizowana w WOK „Hutnik”. Od 2012 r. prężnie idziemy do przodu i kontynuujemy ideę zapoczątkowaną przez Klaudię Ambroziak: teatr moja pasja.
Podziękowali wielu osobom współpracującym i pomagającym MTP FARSA. Szczególne podziękowania przekazali Marcinowi Masztalerzowi – za wsparcie merytoryczne i opiekę artystyczną i Renacie Zmaczyńskiej-Zadrożnej – za opiekę, wyznaczanie celów i kierunków.
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski pogratulował pięknego jubileuszu, podziękował za działalność profilaktyczną. W przekazanym liście gratulacyjnym dziękował zespołowi FARSY za dokonania artystyczne, pracę na rzecz drugiego człowieka, promowanie pozytywnych wzorców wśród młodzieży, budowanie wspólnoty odpowiedzialnych, otwartych i ambitnych młodych ludzi.
- Niech pasja i radość życia prowadzi was zawsze w stronę słońca. Dobro, które czynicie, niech zawsze zwycięża zło i wraca do was z pewną mocą.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się punkrockowy zespół NukeFall, dynamiczny i energetyczny, działający od 1,5 roku, który tworzą: Marcin Markowski (gitara, śpiew), Janusz Grodzki (gitara, śpiew), Kajetan Michalik (gitara basowa) i Damian Stępnowski (perkusja). Następnie obejrzeliśmy spektakl „Prawda w tłumie” – rzecz dzieje się w amerykańskiej szkole licealnej. Trzy grupy: „Elita”, „Dresy” i „Normalsi” walczą o utrzymanie mitu lepszego kawałka podłogi, na której stoją. Która grupa zwycięży? Gdzie leży prawda?  Na te pytania publiczność mogła odpowiedzieć na zakończenie spektaklu, w którym wystąpili: Julka Gronkiewicz, Dawid Powierza, Aleksandra Sieńkowska, Zuzanna Deluga, Julia Godlewska, Aleksandra Milczarczyk, Julia Końska, Jonasz Kosowski, Zuzia Kaszubska, Basia Rutka, Roksana Tybura. Spektakl wyreżyserowali Renata Zmaczyńska-Zadrożna i Dawid Powierza, warsztaty wokalne Aleksandra Kopp, nagrania muzyczne Danuta Masztalerz, choreografia Amanda Nabiałczyk, warsztaty aktorskie Marcin Masztalerz.
W finale kujawiaka i oberka pięknie zatańczyła młodzież z ZPiT „Wyszków” z Leszczydołu-Nowin, działająca pod kierunkiem Bartosza Wójcika.
Na zakończenie tego ciekawego i inspirującego do przemyśleń wieczoru na wychodzącą publiczność czekał w holu pyszny tort urodzinowy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom