Uczą się i bawią (foto)

Kultura

Uczą się i bawią (foto)

14.06.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Wyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ośrodku w Łazach 5 czerwca zakończył rok akademicki 2018/2019. Podczas Walnego Zebrania Członków WUTW zatwierdzono sprawozdania merytoryczne i finansowe za 2018 r. oraz udzielono absolutorium zarządowi. 
 
WUTW powstał jesienią 2010 r. przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. W kwietniu 2012 r. zyskał osobowość prawną – został zarejestrowany jako stowarzyszenie w KRS. Patronat naukowy sprawuje nad nim Akademia Humanistyczna w Pułtusku.
W 2018 r. zarząd Stowarzyszenia tworzyli: Danuta Lisiecka – prezes, Wiesława Wasik – skarbnik, Hanna Marchewka, Anna Stankiewicz i Bożena Przybysz – członkowie, zaś komisje rewizyjną: Wiesława Wróbel, Jerzy Jesionkowski, Alicja Muszyńska. Stowarzyszenie liczy  ok. 100 członków, aktywnych jest 85 osób. W 2018 r. dołączyło 23 nowych słuchaczy.
Stowarzyszenie w ub. roku, w ramach działalności statutowej, przede wszystkim organizowało i prowadziło wykłady i prelekcje, lektorat języka angielskiego, zajęcia w zespołach twórczych i grupach tematycznych, wycieczki i inne formy działalności turystyczno-krajoznawczej. Odbyło się kilkanaście wykładów dla słuchaczy, w których każdorazowo uczestniczyło ok. 60 osób. Tematy wykładów to m.in. „Zakochanie i miłość – zawsze”, „Wizerunek seniora”, „Zbigniew Wodecki – zacznij od Bacha”, „100 lat Niepodległej”, „Księżyc jakiego nie znamy – jego wpływ na Ziemię i człowieka”. Były też wyjazdy na wykłady do Pułtuska, wycieczki do teatru i muzeów, do Warszawy, Łodzi, Kętrzyna i Reszla. Zorganizowano kurs fotograficzny, warsztaty plastyczne, zajęcia na pływalni, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, a także spotkania integracyjne.
Wykład z zakresu medycyny naturalnej wygłosił Ryszard Wężyk. 
Po części oficjalnej słuchacze WUTW zostali zaproszeni na poczęstunek. Seniorzy lubią i potrafią się bawić, były więc tańce, śpiewy i zabawy, a nawet cygańskie wróżby. W ośrodku w Łazach, położonym wśród sosen i przy delikatnym wietrze, trzydziestostopniowy upał nie dawał się we znaki.
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom