Trzy poruszające historie

Kultura

Trzy poruszające historie

05.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Niesamowitą ekranizację lektury, biblijny dramat oraz wzruszającą historię małżeństwa czekającego na dziecko w wyszkowskim kinie będzie można oglądać od piątku 6 stycznia.
 
Za niebieskimi drzwiami: 6 – 12 stycznia, godz. 16.30
Polska 2016, reżyseria: Mariusz Palej, występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency, czas trwania: czas trwania: 90 minut
Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci: ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje, jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.
Idąc na ten film do kina, widzowie mogą jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk – „Akogo?” Honorowy patronat nad filmem objęła Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Józef i Maryja: 6 – 8 i 10 – 12 stycznia, godz. 18.15. PREMIERA!
Kanada 2016, reżyseria: Roger Chrystian, dramat, biblijny, czas trwania: 82 minuty.
„Józef i Maryja” to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci staje się jego życiową misją. Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty. Dostrzega też w Jezusie kogoś więcej niż tylko syna przyjaciół. Czy Jezus może być Synem Bożym? Czy może być wypełnieniem przepowiedni sprzed dwóch tysięcy lat? Kiedy przychodzi długo oczekiwany moment zemsty, Eliasz staje przed wyborem zabicia – pomszczenia śmierci bliskich osób i podarowania życia – miłosiernego przebaczenia. „Józef i Maria” to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.
 
Światło między oceanami: 6 – 8 i 10 – 12 stycznia, godz. 20.00
USA 2016, reżyseria: Derek Cianfrance, występują: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz, dramat, czas trwania: 130 minut
Znakomita obsada w poruszającym dramacie o uczuciach, które każą łamać zasady i o wyborach, których konsekwencje nigdy nas nie opuszczą. Ekranizacja światowego bestsellera okrzykniętego literacką sensacją i przetłumaczonego na ponad 30 języków.
Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom