Trzy dni ze Skłodowską

Kultura

Trzy dni ze Skłodowską

18.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Tylko przez trzy dni w wyszkowskim kinie można oglądać film o Marii Skłodowskiej-Curie. Od 18 kwietnia wyświetlana jest również jedna z najpiękniejszych baśni - „Piękna i bestia” oraz animowany film „Ozzy” – te filmy będzie można oglądać przez ponad tydzień.
 
Ozzy: 18 – 27 kwietnia, godz. 16.00 (2D, dubbing)
Hiszpania, Kanada 2016, reżyseria: Alberto Rodriguez, animacja, familijny, przygodowy, czas trwania: 90 minut
Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zacznie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych – Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni.
 
Piękna i Bestia: 18 – 23 i 25 – 27 kwietnia, godz. 17.45 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Bill Condon, fantasy, musical, romans, czas trwania: 129 minut,
Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik (Ian McKellen), świecznik Płomyk (Ewan McGregor), czy miotełka Puf Puf (Gugu Mbatha-Raw). Tymczasem Maurycy, chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego – Gastona (Luke Evans), który jest zakochany w Belli.
 
Maria Skłodowska – Curie: 18 – 20 kwietnia, godz. 20.00,
Belgia, Francja, Niemcy, Polska 2016, reżyseria: Marie Noelle, biograficzny, dramat, czas trwania: 100 minut
„Maria Skłodowska-Curie” to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii. Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie 2016 obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage. Natomiast 20 stycznia 2017 zastał uhonorowany najważniejszymi niemieckimi nagrodami filmowymi – Bavarian Film Awards – za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W zespole „Wyszkowiacy” śpiewacy fajni są (foto)

W zespole „Wyszkowiacy” śpiewacy fajni są (foto)

Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy”, działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Puszczy Białej i Kamienieckiej, świętuje 25-lecie istnienia. Jubileuszowa uroczystość, pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa, odbyła się w sobotę 21 października w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
Obrazy z poligonu (foto)

Obrazy z poligonu (foto)

W piątek 18 maja 2018 r. w Galerii PeKaP odbył się wernisaż poplenerowej wystawy „Pod wierzbami”. Przyciągające wzrok obrazy powstały w Jackowie Dolnym w połowie kwietnia.
zobacz więcej
Impreza pełna przeżyć (foto)

Impreza pełna przeżyć (foto)

Już po raz piąty w WOK „Hutnik” odbył się Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami "Otwarta Scena". 16 maja na scenie wystąpiło 100 uczniów z sześciu placówek oświatowych. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszych występów – mówiła kierownik WTZ. – Mottem tego festiwalu może być cytat z Polineusza: „Ważne jest, co w duszy gra, a nie co świeci na zewnątrz” – dodał wicestarosta. – Dla mnie to jest impreza co roku pełna przeżyć - wyznała szefowa koła.
zobacz więcej
O tak, tak, o zdrowie trzeba dbać (foto)

O tak, tak, o zdrowie trzeba dbać (foto)

24 zespoły i prawie 180 wokalistów wzięło udział w dziewiątym już Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się 10 maja. Teksty piosenek zachęcały do prowadzenia zdrowego trybu życia: uprawiania sportów, jedzenia warzyw i owoców, ograniczenia się w korzystaniu ze smartfonów. „Jem owoce i warzywa, jestem zdrowy tak jak ryba” – śpiewali uczestnicy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku