Szanty w Starym Browarze (foto)

Kultura

Szanty w Starym Browarze (foto)

19.11.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Wieczorem 17 listopada Stary Browar zamienił się w tawernę, a na scenie wystąpiły dwa zespoły: Strefa Ciszy i Stara Kuźnia. Na szantowy maraton zaprosili: Zarząd Klubu Żeglarskiego Spinaker, WOK Hutnik oraz Stary Browar.
Szanty to tradycyjne marynarskie pieśni pracy. Piątkowy wieczór szantowy przyciągnął do Starego Browaru miłośników tego typu muzyki i nie zawsze byli to żeglarze.
Strefa Ciszy to zespół inspirujący się muzyką irlandzką, w której ważnymi instrumentami są skrzypce i akordeon. Zagrał żywiołową muzykę instrumentalną i szanty, m.in. Pożegnanie Liverpoolu, Cztery piwka czy Hiszpańskie dziewczyny. 
Jako drugi wystąpił pochodzący z pobliskiego Węgrowa zespół Stara Kuźnia, śpiewający tradycyjne szanty, pieśni kubryku oraz utwory autorskie, świętujący w tym roku 30-lecie istnienia. W Wyszkowie zaśpiewali m.in. Jezioro, Zochę, Hiszpańskie dziewczyny, Morskie opowieści, Porady żeglarskie, Wesoły wiatr.
Publiczność często śpiewała wspólnie z zespołami, tańczyła, świetnie się bawiła, nie obyło się bez bisów. To był bardzo udany koncert i wieczór.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom