Sylaba znów w akcji (foto)

Kultura

Sylaba znów w akcji (foto)

17.03.2018
autor: Rewia Sylaba
Rewia Dziecięca „Sylaba” – jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych amatorskich dziecięcych zespołów wokalno-tanecznych w Polsce, działający od 34 lat przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, przyzwyczaił już wyszkowian do tego, że z każdego konkursu wraca z nagrodami.
Wicemistrzynie Świata z Wyszkowa (zespół szczyci się tym tytułem od października 2017 roku) wciąż wystawia efekty swojej pracy na oceny jurorów i z dumą staje do ogólnopolskiej i międzynarodowej rywalizacji. Tym razem „Sylaba” zawitała na Międzynarodowy Konkurs Taneczny „Dance Olympiad”, który już po raz 18. odbył się w stolicy Łotwy – Rydze. 39 Sylabianek 9 marca zaprezentowało się międzynarodowej publiczności i sędziom, ścigając się o najwyższe laury z zespołami z Rosji, Niemiec, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Łotwy i Azerbejdżanu.
Oto wyniki rywalizacji:
- II miejsce w kategorii taniec współczesny
- I miejsce w kategorii show dance
- I miejsce w kategorii choreografii dziecięcej
- I miejsce w kategorii taniec sportowy
- I miejsce w kategorii dance show
- I miejsce w kategorii solo-taniec współczesny (solistka Adrianna Denis)
- I miejsce w kategorii duet-taniec współczesny (duet Weronika Chodkowska i Sandra Korytkowska).
Dodatkowo duet Weronika Chodkowska i Sandra Korytkowska otrzymał zaproszenie oraz nagrodę w postaci bezpłatnego udziału w Międzynarodowym Festiwalu w Katalonii (Hiszpania).
Wszystkie Sylabianki podczas festiwalu wzięły także udział w warsztatach z tancerką, choreografką i performerką, szefową DK Dance Theater Dariną Kudlajewą.
Artystyczną opiekę nad dziewczętami z „Sylaby” sprawowały tradycyjnie kierownik artystyczna zespołu Irena Zdunek, choreograf Katarzyna Błaszczak i asystentka Aleksandra Perzyna. Społecznie podczas wyjazdu wsparła grupę również przedstawicielka Rady Rodziców Eliza Chodkowska.
Wyjazd w całości został sfinansowany przez rodzice dziewcząt.
Cieszymy się, że po raz kolejny „Sylaba” godnie reprezentowała nasze miasto i kraj poza jego granicami. Oby tak dalej!
W składzie „Sylaby” podczas konkursu na Łotwie Polskę reprezentowały: Gabriela Chełchowska, Joanna Puchalska, Jolanta Skowrońska, Karolina Kukwa, Julia Antoniak, Magdalena Kasińska, Weronika Chodkowska, Sandra Korytkowska, Katarzyna Dudkiewicz, Adrianna Denis, Marta Sobolewska, Karolina Puławska, Oliwia Radziszewska, Wiktoria Marszał, Weronika Jarosik, Ewa Antoniak, Zuzanna Królikowska, Aleksandra Rejf, Gabriela Ziętara, Klaudia Skoczeń, Dominika Puchta, Sandra Iwańska, Sandra Łysik, Maria Czyż, Ewa Koźlik, Laura Iwańska, Oliwia Rosińska, Maja Kowalczyk, Kinga Szymańska, Antonina Czajka, Julia Łysikowska, Martyna Łyszkowska, Anna Gajdek, Weronika Świadkowska, Wiktoria Królikowska, Jagoda Mianowska, Agnieszka Kurowska, Nikola Abramczyk, Amelia Kukwa.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom