Święto bibliotek i czytelnictwa

Kultura

Święto bibliotek i czytelnictwa

05.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
9 maja wyszkowska biblioteka miejska rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W programie m.in. wykłady nt. św. brata Alberta i Wietnamu, Parada Moli Książkowych, bookcrosing, a także abolicja dla czytelników, którzy przetrzymują książki.
Tydzień Bibliotek już po raz 14.o organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem jest „podkreślanie roli czytania i biblioteka w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”
W programie wyszkowskiego Tygodnia Bibliotek:
  • „Jaka to radość pomagać...” (w kręgu św. brata Alberta) - wykład Waldemara Smaszcza w 100-lecie śmierci Ojca Ubogich i patrona wolontariatu - 9 maja, godz. 18.
  • Wietnam w slajdach i opowieści Mieczysława Szczepańskiego - pisarza, dziennikarza, autora albumu „Wietnam dla początkujących” - 10 maja, godz. 18.
  • VII Parada Moli Książkowych - 11 maja, godz. 11. Biblioteka zachęca do włączenia się w barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta. Zgłoszenia przedszkoli oraz szkół dział dla dzieci i młodzieży będzie przyjmował do 10 maja, tel. 29 74 232 61 w. 32, 721 842 425 lub 508 399 098.
  • „Zarys dziejów książki od glinianej tabliczki do e-booka” - wystawa i lekcje z edukacji czytelniczej i medialnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  • Bookcrossing w bibliotece: promocja idei krążącej książki - weź książkę, przeczytaj i przekaż dalej.
  • Abolicja w bibliotece. Czytelnik, który w dniach 8-15 maja zwróci przetrzymywane książki, uniknie regulaminowej kary pieniężnej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom