Spotkanie z przygodą

Kultura

Spotkanie z przygodą

03.11.2016
autor: Redakcja
4 listopada w wyszkowskim kinie rozpocznie się przegląd filmów dla dzieci i młodzieży „Spotkanie z przygodą”. Do 10 listopada wyświetlonych zostanie sześć dubbingowanych tytułów, które nigdy wcześniej nie były w dystrybucji kinowej w Polsce.
 
„Łapa”: 4 listopada godz. 17.00
Węgry 2015, reżyseria: Robert Adrian Pejo, familijny, czas trwania: 92 minuty
Oparta na faktach historia wielkiej przyjaźni między tramwajarzem Zolim a przygarniętym przez niego psem. Tytułowy Łapa to uroczy psiak, który tułał się po świecie od małego. W końcu stanął na drodze Zoli. Okazało się, Zoli że jest niezłym treserem. Łapa wiernie realizuje wszystkie polecenia, a wieczorami zapewnia towarzystwo samotnemu do tej pory kompanowi. Zola i Łapa postanawiają rozpocząć wyprawę życia. Ruszają w świat, by ratować ludzi zaginionych podczas trzęsienia ziemi.
 
„Wiplala”: 5 listopada godz. 17.00
Holandia 2014, reżyseria: Tim Oliehoek, familijny, czas trwania: 93 minuty
W kuchni rodziny Blomów niespodziewanie pojawia się Wiplala, który wyglądem przypomina 10-centymetrowego człowieka. Mały Johannes znajduje go i zaprzyjaźnia się z nim. Wkrótce o nowym lokatorze dowiadują się także siostra chłopca Nella Della i ojciec dzieci. Wiplala ma magiczne zdolności, ale nie jest najlepszy w ich kontrolowaniu, dlatego przypadkowo zmniejsza całą rodzinę do swojego rozmiaru i nie potrafi tego odwrócić. Rozpoczyna się ekscytująca przygoda małych ludzi w wielkim świecie.
 
„Pim i Pom”: 6 i 7 listopada godz. 17.00
Holandia 2014, reżyseria: Gioia Smid, animacja, czas trwania: 70 minut
Dwa urocze kociaki mieszkają ze swoja panią w niewielkim domku. Przyjaźń między impulsywnym, żądnym przygód Pimem i ostrożnym Pomem zostaje wystawiona na próbę, gdy  po pikniku w parku muszą znaleźć drogę do domu.
 
„Szczęście sprzyja odważnym”: 8 listopada godz. 17.00
Niemcy 2016, reżyseria: Norbert Lechner, familijny, czas trwania: 96 minut
Jedenastolenia Linh jest samodzielną dziewczynką. Kiedy jej matka samotnie wychowująca ją oraz jej młodszą siostrę musi nieoczekiwanie wyjechać do Wietnamu, Linh zajmuje się domem oraz rodzinną restauracją.  Nikt nie może się dowiedzieć, że dziewczynki są same. Największym problemem Linh jest jednak rudowłosa Pauline, która kontroluje całą okolicę. Zaczyna szantażować siostry...
 
„Boy 7”: 9 listopada godz. 17.00
Holandia 2015, reżyseria: Lourens Blok, sci-fi, czas trwania: 90 minut
Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam dostał, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka śladów swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie.
Zaczyna powoli odkrywać przerażającą prawdę o tym, kim jest i co z mu zrobiono.
 
„Przygody Finna”: 10 listopada godz. 17.00
Holandia 2013, reżyseria: Frans Weisz, familijny, czas trwania: 90 minut
Finn jest wrażliwym chłopcem, wychowywanym przez samotnego ojca. Pewnego dnia postanawia pobierać lekcje gry na skrzypcach, jednak z niezrozumiałych powodów ojciec Finna nie zgadza się na to. Uroczy rudzielec postanawia zawalczyć o swoje marzenia.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rok pełen sukcesów (foto)

Rok pełen sukcesów (foto)

Tradycyjnie już podsumowaniem rocznej działalności koła plastycznego w WOK Hutnik jest wystawa najlepszych prac. W tym roku podczas wernisażu 18 czerwca dyplomy miało odebrać 124 uczniów koła, niestety, nie wszyscy mogli przyjść. Szczególne wyróżnienie, nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Wyszkowa, otrzymała Karolina Wielgolaska której prace zdobyły najwyższe nagrody. W ogóle ten rok obfitował w sukcesy pracowitych i utalentowanych plastycznie młodych wyszkowian.
zobacz więcej
To jest coś za coś (foto)

To jest coś za coś (foto)

To rzadki, ale i cieszący oko widok, gdy wszystkie miejsca na widowni są zajęte, choć spektakl nie jest z gatunku tych komercyjnych. Tak właśnie było 11 marca w WOK Hutnik. Na wyszkowskiej scenie spektakl „ADHD i inne cudowne zjawiska. Wykład nieprzewidywalny” przedstawiła Joanna Szczepkowska wraz z Hanną Konarowską, swoją córką.
zobacz więcej
Internetowy konkurs plastyczny

Internetowy konkurs plastyczny

WOK „Hutnik” zaprasza dzieci i młodzież z powiatu wyszkowskiego, w wieku 5-18 lat do wzięcia udziału w internetowym konkursie plastycznym „Portret Mamy”.
zobacz więcej
Robić w życiu to, o czym się marzy (foto)

Robić w życiu to, o czym się marzy (foto)

Michał Wojtkowski - „Golden Eye” to kolejny wyszkowianin, który próbuje swoich sił na rynku disco polo. Miesiąc temu ukazała się jego pierwsza płyta - „Przekorne kłamstwa”. To marzenie, które od lat powoli w nim dojrzewało, kosztowało sporo stresu, skradło mnóstwo czasu i serce. A tymczasem niepostrzeżenie pojawiło się kolejne: żeby nazwa „Golden Eye” kojarzyła się nie tylko z Tiną Turner i Jamesem Bondem…
 
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom