Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

Kultura

Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

08.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Akademia Umiejętności Pan Hilary i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie zorganizowały w poniedziałek 5 czerwca spotkanie autorskie z Martą Giziewicz, autorką kryminału historycznego pt. „Kareta”, wydanego w 2015 r. przez Wydawnictwo W.A.B. Bohaterem książki jest detektyw Konrad Masternowicz, który rozwiązuje zagadkę brutalnych morderstw na kobietach w latach 1856-57 – na miejscu zbrodni zawsze pojawia się tajemnicza kareta. Książkę można kupić w księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece.
Spotkanie przygotował i prowadził Pan Hilary, czyli Piotr Adler. W pierwszej części to on zadawał pytania, w drugiej – publiczność. O oprawę muzyczną spotkania zadbały panie Aleksandra Puczyńska (skrzypce) i Kinga Szymańska (pianino) – nauczycielka i studentka Akademii Umiejętności. 
Marta Giziewicz (z domu Nowak) pochodzi z Rybna, obecnie mieszka w Kamieńczyku. Ukończyła szkołę podstawową w Rybnie, w Wyszkowie gimnazjum i (10 lat temu) I LO im. C. K. Norwida, a w Warszawie archeologię. Pracuje w Warszawie, jest redaktorem naczelnym dwóch dwumiesięczników. Pisać zaczęła w klasie szóstej szkoły podstawowej – jednym z zadań domowych było napisanie opowiadania.
- Tak mi się to spodobało, że pomyślałam sobie, że warto byłoby być pisarzem zawodowo. Ale lata minęły, zanim udało mi się dotrzeć do mety.
W szkole czytała nie tylko obowiązkowe lektury, ale i inne książki. Zainteresowały ją szczególnie powieści XIX-wieczne prekursorów kryminałów i horrorów, przede wszystkim Brama Stokera i Wilkiego Collinsa.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 czerwca.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom