Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

Kultura

Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

08.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Akademia Umiejętności Pan Hilary i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie zorganizowały w poniedziałek 5 czerwca spotkanie autorskie z Martą Giziewicz, autorką kryminału historycznego pt. „Kareta”, wydanego w 2015 r. przez Wydawnictwo W.A.B. Bohaterem książki jest detektyw Konrad Masternowicz, który rozwiązuje zagadkę brutalnych morderstw na kobietach w latach 1856-57 – na miejscu zbrodni zawsze pojawia się tajemnicza kareta. Książkę można kupić w księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece.
Spotkanie przygotował i prowadził Pan Hilary, czyli Piotr Adler. W pierwszej części to on zadawał pytania, w drugiej – publiczność. O oprawę muzyczną spotkania zadbały panie Aleksandra Puczyńska (skrzypce) i Kinga Szymańska (pianino) – nauczycielka i studentka Akademii Umiejętności. 
Marta Giziewicz (z domu Nowak) pochodzi z Rybna, obecnie mieszka w Kamieńczyku. Ukończyła szkołę podstawową w Rybnie, w Wyszkowie gimnazjum i (10 lat temu) I LO im. C. K. Norwida, a w Warszawie archeologię. Pracuje w Warszawie, jest redaktorem naczelnym dwóch dwumiesięczników. Pisać zaczęła w klasie szóstej szkoły podstawowej – jednym z zadań domowych było napisanie opowiadania.
- Tak mi się to spodobało, że pomyślałam sobie, że warto byłoby być pisarzem zawodowo. Ale lata minęły, zanim udało mi się dotrzeć do mety.
W szkole czytała nie tylko obowiązkowe lektury, ale i inne książki. Zainteresowały ją szczególnie powieści XIX-wieczne prekursorów kryminałów i horrorów, przede wszystkim Brama Stokera i Wilkiego Collinsa.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 czerwca.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star