Spotkanie z autorem książek dla dzieci

Kultura

Spotkanie z autorem książek dla dzieci

03.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu książeczek dla dzieci Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 9 listopada o godz. 11. 
Wiesław Drabik jest autorem książek ukazujących się w pięciu wydawnictwach: Skrzat (Kraków), Siedmioróg (Wrocław), Debit (Bielsko-Biała), Wilga (Warszawa), Pascal (Bielsko-Biała) – niektóre z nich ilustrował. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach, które swoją popularność zawdzięczają również ilustracjom Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty i Carlosa Busquetsa. Wiele z nich ukazało się seriach: Bardzo śmieszna Historia, Odjazdowy zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze śmiechu beczki.
Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania, Mundial na Pastwiskach. Powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: Zostań Mistrzem i Czytam z tatą w żartobliwej formie opisujące drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek.
Wiesław Drabik jest również autorem krótszych form, z których kilka umieszczono w wyborze: 100 wierszy na każdą okazję, a wiersz List do Mikołaja w podręczniku do II klasy.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu firmy EACTIVE #wiemyjak z Wrocławia.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan