Spotkanie z autorem książek dla dzieci

Kultura

Spotkanie z autorem książek dla dzieci

03.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu książeczek dla dzieci Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 9 listopada o godz. 11. 
Wiesław Drabik jest autorem książek ukazujących się w pięciu wydawnictwach: Skrzat (Kraków), Siedmioróg (Wrocław), Debit (Bielsko-Biała), Wilga (Warszawa), Pascal (Bielsko-Biała) – niektóre z nich ilustrował. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach, które swoją popularność zawdzięczają również ilustracjom Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty i Carlosa Busquetsa. Wiele z nich ukazało się seriach: Bardzo śmieszna Historia, Odjazdowy zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze śmiechu beczki.
Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania, Mundial na Pastwiskach. Powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: Zostań Mistrzem i Czytam z tatą w żartobliwej formie opisujące drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek.
Wiesław Drabik jest również autorem krótszych form, z których kilka umieszczono w wyborze: 100 wierszy na każdą okazję, a wiersz List do Mikołaja w podręczniku do II klasy.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu firmy EACTIVE #wiemyjak z Wrocławia.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan