Sobota jest dla niej (foto)

Kultura

Sobota jest dla niej (foto)

21.09.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Wernisaż wystawy malarstwa Anny Boszko. zatytułowany „Malarstwo & medycyna” odbył się we wtorek 20 września w Galerii WOK „Hutnik”. Artystka jest lekarzem medycyny, łączy pasję zawodową z malarstwem. Na wystawie znalazły się obrazy z lat 2014-2016, olejne i pastele.
„Z odważnych zestawień, z wyraźnych faktur i gestów buduje Anna Boszko swoje malarskie zapisy. Wyprowadza je z otaczającej nas rzeczywistości z pełnym do niej szacunkiem, ale bez odrobiny uległości. Nie kopiuje natury, lecz raczej ją dookreśla, uzupełnia bogactwem światła indywidualnej emocji” – napisał Jacek Bukowski, psycholog i malarz, zajmuje się też teorią sztuki. To w jego warszawskiej Pracowni Malarstwa Anna Boszko w każdą sobotę tworzy swoje piękne dzieła.
- Dobrze, że mam taki jeden dzień – mówi artystka.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 27 września.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kino zaprasza

Kino zaprasza

22 lipca premierę będzie miała polska produkcja „Kobiety bez wstydu” z Anną Dereszowską. Tego samego dnia film będzie można zobaczyć również w wyszkowskim kinie, w WOK „Hutnik”. Od 22 lipca kino zaprasza także na film dla dzieci „BFG: Bardzo Fajny Gigant”.
zobacz więcej
Magiczne pastele Wiesława Sawickiego (foto)

Magiczne pastele Wiesława Sawickiego (foto)

Po raz trzeci swoje obrazy prezentuje w Wyszkowie warszawiak Wiesław Sawicki. Jego obrazy o bogatej kolorystyce i różnorodnej tematyce są niepowtarzalne, artystę rozsadza twórcza energia. Wystawa w Galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” nosi tytuł „Magiczny świat pasteli”.
zobacz więcej
Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

Akademia Umiejętności Pan Hilary i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie zorganizowały w poniedziałek 5 czerwca spotkanie autorskie z Martą Giziewicz, autorką kryminału historycznego pt. „Kareta”, wydanego w 2015 r. przez Wydawnictwo W.A.B. Bohaterem książki jest detektyw Konrad Masternowicz, który rozwiązuje zagadkę brutalnych morderstw na kobietach w latach 1856-57 – na miejscu zbrodni zawsze pojawia się tajemnicza kareta. Książkę można kupić w księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece.
zobacz więcej
Rockowa i… upalna Palinocka (foto)

Rockowa i… upalna Palinocka (foto)

Pięć zespołów zaprezentowało się w przeglądzie zespołów rockowych podczas tegorocznej Palinocki w parku miejskim, w sobotę 25 czerwca. Późnym popołudniem wystąpił wyszkowski Experience. Wiele osób przyciągnęło do parku nazwisko znanego muzyka, Michała Jelonka. I nie zawiedli się…
zobacz więcej
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku