Śladami historii Polski i Wyszkowa (foto)

Kultura

Śladami historii Polski i Wyszkowa (foto)

25.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
… biegła tegoroczna gra miejska „Eskapada Wyszków”, na którą Biblioteka Miejska zaprosiła już po raz siódmy.
Tegoroczna edycja poświęcona była setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów według współrzędnych znajdujących się na kartach gry. W tym roku wszystkie związane były z historią Polski i Wyszkowa, z ludźmi, którzy zapisali się na jej kartach. 
Współrzędne zaprowadziły uczestników do tablicy poświęconej Jerzemu Różyckiemu (na budynku ILO), obelisku Wazów, stróżówki w parku, pomnika Stanisława Wolskiego, pomnika Gloria Victis i na ul. Sowińskiego, gdzie przy fontannie można oglądać plenerową wystawę fotografii „Wyszkowskie metamorfozy”. Na punktach na uczestników czekały różne zadania, wymagające wiedzy o historii Polski, Wyszkowa, ale też np. odczytywania szyfrów. 
Do udziału w tej pouczającej zabawie zgłosiło się 9 drużyn. I miejsce zajęła drużyna „Coco”, czyli mama i córka Irena i Wiktoria Sędzińskie. Przyznano też ex aequo dwa II miejsca. Jedno z nich przypadło rodzinnej drużynie RR w składzie: Iwona, Mariusz, Zofia, Gabriela i Antoni Rogulscy. Antoni był najmłodszym, urodzonym w tym roku, uczestnikiem „Eskapady”. 
Z kolei z drugiego cieszyli się goście z Litwy, drużyna „Malinki”: Emilija Zadranovič, Dorota Beliavska, Aurelija Tomaševič, Mariola Ana Krukovska, Kamilė Taraškevič, Dominyka Mari Sadovskytė. Dziewczęta tworzyły jedną z drużyn uczniów polskiego gimnazjum w Jałówce (okolice Wilna) na Litwie. Młodzież spędza w Wyszkowie 10-dniowe kolonie, o czym informowaliśmy już na łamach NW.
Biblioteka przygotowała upominki dla wszystkich uczestników „Eskapady”, wręczyła dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.69% (184 głosów)
29.84% (242 głosów)
7.27% (59 głosów)
6.78% (55 głosów)
33.42% (271 głosów)
manhattan