Śladami historii Polski i Wyszkowa (foto)

Kultura

Śladami historii Polski i Wyszkowa (foto)

25.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
… biegła tegoroczna gra miejska „Eskapada Wyszków”, na którą Biblioteka Miejska zaprosiła już po raz siódmy.
Tegoroczna edycja poświęcona była setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów według współrzędnych znajdujących się na kartach gry. W tym roku wszystkie związane były z historią Polski i Wyszkowa, z ludźmi, którzy zapisali się na jej kartach. 
Współrzędne zaprowadziły uczestników do tablicy poświęconej Jerzemu Różyckiemu (na budynku ILO), obelisku Wazów, stróżówki w parku, pomnika Stanisława Wolskiego, pomnika Gloria Victis i na ul. Sowińskiego, gdzie przy fontannie można oglądać plenerową wystawę fotografii „Wyszkowskie metamorfozy”. Na punktach na uczestników czekały różne zadania, wymagające wiedzy o historii Polski, Wyszkowa, ale też np. odczytywania szyfrów. 
Do udziału w tej pouczającej zabawie zgłosiło się 9 drużyn. I miejsce zajęła drużyna „Coco”, czyli mama i córka Irena i Wiktoria Sędzińskie. Przyznano też ex aequo dwa II miejsca. Jedno z nich przypadło rodzinnej drużynie RR w składzie: Iwona, Mariusz, Zofia, Gabriela i Antoni Rogulscy. Antoni był najmłodszym, urodzonym w tym roku, uczestnikiem „Eskapady”. 
Z kolei z drugiego cieszyli się goście z Litwy, drużyna „Malinki”: Emilija Zadranovič, Dorota Beliavska, Aurelija Tomaševič, Mariola Ana Krukovska, Kamilė Taraškevič, Dominyka Mari Sadovskytė. Dziewczęta tworzyły jedną z drużyn uczniów polskiego gimnazjum w Jałówce (okolice Wilna) na Litwie. Młodzież spędza w Wyszkowie 10-dniowe kolonie, o czym informowaliśmy już na łamach NW.
Biblioteka przygotowała upominki dla wszystkich uczestników „Eskapady”, wręczyła dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom