Same kinowe hity

Kultura

Same kinowe hity

06.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Po weekendowej przerwie, kino zaprasza na same hity dużego ekranu. Od 7 marca można oglądać: „LEGO® Batman: Film”, „La La Land” i „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej”.
 
LEGO® Batman: Film: 7 – 12 marca godz. 16.00 (3D, dubbing), 13 – 16 marca godz. 16.00 (2D, dubbing)
Dania, USA 2017, reżyseria: Chris McKay, animacja, komedia, przygodowy, czas trwania: 105 minut.
W duchu zabawy, dzięki której film „LEGO® PRZYGODA” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy – Batman z LEGO – staje się gwiazdą własnej wielkoekranowej przygody. W Gotham szykują się jednak wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i spróbować współpracy z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

La La Land: 7 – 12 i 14 – 16 marca godz. 18.00
USA 2016, reżyseria: Damien Chazelle, musical, romans, czas trwania: 126 minut
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej: 7 – 12 oraz 14 – 16 marca godz. 20.15, 17 – 19 i 21 – 23 marca godz. 18.00
Polska 2017, reżyseria: Maria Sadowska, obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, ż Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik, Artur Barciś, komediodramat, biograficzny
Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku