Salon jesienny (foto)

Kultura

Salon jesienny (foto)

19.10.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Dwanaścioro malarzy zaprezentowało swoje prace na wystawie zatytułowanej „Salon jesienny”, której wernisaż odbył się 14 października w miejskiej bibliotece. Większość autorów pracowała lub pracuje pod kierunkiem Katarzyny Słowikowskiej, która od 8 lat prowadzi w bibliotece zajęcia artystyczne. 
Na tej grupowej wystawie znalazły się obrazy: Eweliny Chodkowskiej, Aleksandry Dull, Kai Krzepickiej, Katarzyny Kuchty, Andrzeja Łady, Klaudii Maison, Anety Majewskiej, Agnieszki Michalik, Dominiki Nasiadko, Dariusza Ogrodowczyka, Katarzyny Słowikowskiej i Marii Słowikowskiej. Każdy z artystów mógł przedstawić 3 prace o dowolnej tematyce i technice. 
Prezentację autorów Katarzyna Słowikowska rozpoczęła od swojej mamy Marii Słowikowskiej. Pani Maria, która wraz z mężem Henrykiem prowadzi w Kamieńczyku muzeum etnograficzne, ma też galerię obrazów, w której można m.in. oglądać prace prof. Ludwika Maciąga i Szymona Kobylińskiego. Lubi malować pejzaże, o każdej porze roku. Na wystawę przywiozła 2 obrazy, jeden z nich, przedstawiający skarpę nad Liwcem, robi furorę na wystawach. 
Kolejna autorka to Agnieszka Michalik – nauczycielka języka polskiego w jednym z wyszkowskich gimnazjów, pejzażystka. Od 4 lat uczestniczy w zajęciach artystycznych w bibliotece. Zaczynała „od zera”, na wystawie są jej 3 olejne prace.
Obrazy Dominiki Nasiadko, obecnie studentki ostatniego roku wydziału malarstwa warszawskiej ASP, która swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła pod kierunkiem Katarzyny Słowikowskiej, przedstawiają postacie kobiece - uproszczone w formie i szlachetne w kolorze.
Również studentką piątego roku, ale wydziału grafiki, jest Klaudia Maison. Wcześniej przez 2 lata uczyła się kostiumologii - na wystawie oprócz obrazów zaprezentowano ubrania uszyte według jej projektu.
Wyszkowianin Andrzej Łada, z zawodu mechanik, od zawsze lubił rysować i malować. Bardziej aktywnie malarstwem zajął się 10 lat temu. Maluje farbami akrylowymi: pejzaże, martwą naturę, ale najchętniej obrazy o tematyce baśniowej.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 25 października.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość