Rockowa i… upalna Palinocka (foto)

Kultura

Rockowa i… upalna Palinocka (foto)

26.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Pięć zespołów zaprezentowało się w przeglądzie zespołów rockowych podczas tegorocznej Palinocki w parku miejskim, w sobotę 25 czerwca. Późnym popołudniem wystąpił wyszkowski Experience. Wiele osób przyciągnęło do parku nazwisko znanego muzyka, Michała Jelonka. I nie zawiedli się…
Jedynym wyszkowskim zespołem, który można było zobaczyć podczas przeglądu, była „Ironia”. I miejsce jury zdecydowało się przyznać zespołowi Kosmos, II – Insomnia, III - Juki Pełne Jabłek. Wyróżnienia, zarówno od Jelonka, jak i gminy Wyszków, otrzymał Dekolt, jak podkreślają jurorzy, jedyny na przeglądzie zespół punk rockowy.
Uczestnicy przeglądu nie mieli szczęścia do publiczności, ale też trudno się dziwić, skoro w tym samym czasie na Euro reprezentacja Polski grała ze Szwajcarią. I nic dziwnego, że wokalista Experience Michał Deptuła wystąpił w biało-czerwonej koszulce z napisem Polska. Oprócz niego w sobotnim składzie Experience znaleźli się: Andrzej Depta i Adam Depta (gitary), Robert Wierzchoń (perkusja), Paweł Dąbrowski (bas).
Nie zawiedli się ci, którzy piękny, ciepły wieczór postanowili spędzić w parku na koncercie Michała Jelonka, koncercie pełnym dobrej muzyki i pozytywnej energii. Michał Jelonek kojarzony jest głównie ze skrzypcami, jest jednak muzykiem wszechstronnym, a do tego utytułowanym. Nagrał płyty zawierające zarówno muzykę poważną, jak i folk, rock, metal i hard rock.
Na Palinockę zaprosili urząd miejski, WOK Hutnik i stowarzyszenie „Alternator”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość