Przegląd niepełnosprawnych (foto)

Kultura

Przegląd niepełnosprawnych (foto)

24.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Taniec, śpiew, kabaret, utwory instrumentalne i fantastyczne przedstawienia teatralne można było obejrzeć podczas IV Przeglądu Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami.
Na przegląd zaprosili: wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej i WOK „Hutnik”. - W dzisiejszym przeglądzie weźmie udział ponad 80 osób niepełnosprawnych – zapowiedział kier. WTZ Marek Rosłoniec. - Na scenie nie zobaczycie jednak niepełnosprawnych. Zobaczycie ich przez pryzmat talentów, możliwości, które tkwią w każdym z nas. 
Zaprezentowali się przedstawiciele 10 placówek: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria” w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Maz., Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy nr 3 w Tłuszczu, Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Makowie Maz. oraz Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku. Był taniec, śpiew, kabaret, utwory instrumentalne i fantastyczne przedstawienia teatralne.
Koncert poprowadzili instruktorka WTZ Anna Mielczarczyk i uczestnik WTZ Adam Łoziński.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Urodziny FARSY (foto)

Urodziny FARSY (foto)

Na swoje szóste urodziny do WOK „Hutnik” zaprosił Młodzieżowy Teatr Profilaktyki FARSA. Publiczność wysłuchała rockowego koncertu w wykonaniu młodego zespołu NukeFall, obejrzała nagrodzony niedawno spektakl teatru FARSA „Prawda w tłumie” i tańce ludowe w wykonaniu młodzieży z ZPiT „Wyszków” ze szkoły w Leszczydole-Nowinach, a na koniec spróbowała urodzinowego tortu. 
zobacz więcej
Trzy poruszające historie

Trzy poruszające historie

Niesamowitą ekranizację lektury, biblijny dramat oraz wzruszającą historię małżeństwa czekającego na dziecko w wyszkowskim kinie będzie można oglądać od piątku 6 stycznia.
zobacz więcej
Do kina na szkołę uwodzenia zaprasza Czesław M.

Do kina na szkołę uwodzenia zaprasza Czesław M.

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” – to najnowszy film, który od 21 października można oglądać w wyszkowskim kinie. Kolejny tydzień wyświetlane będzie również „Sekretne życie zwierzaków domowych”.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan