Praca zdalna Przedszkola nr 9 (foto)

Kultura

Praca zdalna Przedszkola nr 9 (foto)

12.05.2020
autor: Przedszkole nr 9
W okresie zawieszenia zajęć wychowawczo - dydaktycznych w przedszkolu przeszliśmy na tryb pracy zdalnej. Na stronie naszego przedszkola codziennie umieszczamy propozycje zabaw i zajęć dla przedszkolaków. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi, proponując wiele ciekawych i interesujących pomysłów. Rodzice wraz z dziećmi dzielą się zdjęciami wykonanych prac plastyczno - technicznych, eksperymentami, pracami porządkowymi w ogrodach, itp.
 
Pani dyrektor i nauczycielki zawsze chętnie służą pomocą w tym trudnym dla wszystkich czasie, organizując konsultacje dla rodziców, zapraszając do kontaktu od poniedziałku do piątku. 
Każda grupa spotykała się na zoomie ze swoimi paniami, kolegami i koleżankami. Podczas spotkań on-line mieliśmy okazję porozmawiać, podzielić się wrażeniami, przesyłaliśmy sobie serdeczne uśmiechy i pozytywną energię. 
Działa przedszkolna biblioteka on-line, gdzie rodzice mogą znaleźć wiele ciekawych propozycji zabaw z książką. 
Organizowaliśmy konkursy:
- „Oto moja rodzina” – dzieci wraz z rodzicami wykonali drzewo genealogiczne swojej rodziny
- „Najpiękniejsza kartka wielkanocna” – dzieci wraz z rodzicami wykonali piękne kartki świąteczne
- on-line „Matematyczna zabawka” – ogólnopolski konkurs dla nauczycieli wychowania przedszkolnego
Ponadto przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji:
-  Kartka dla medyka - dzieci z pomocą rodziców rysowały, malowały, tworzyły rysunki z życzeniami i podziękowaniami dla służb ratowniczych. W ten sposób okazały wdzięczność za trud i poświęcenie, jednocześnie zapewniając o naszym wsparciu, szacunku dla służb ratowniczych.
- Kropelka dla wróbelka – dzieci w pomocą rodziców wykonały poidełka dla ptaków. Akcja związana jest z aktualnym problemem braku wody w naszym kraju.
Mimo trudnego dla wszystkich czasu, podejmujemy różne działania z wielką chęcią i zaangażowaniem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sound’n’Grace dla wyszkowian i Jana Pawła II (foto)

Sound’n’Grace dla wyszkowian i Jana Pawła II (foto)

Piękne chwile, stanowczo zbyt krótkie, przeżyli uczestnicy koncertu zespołu Sound’n’Grace. Kaplica przy Sanktuarium św. Rodziny wieczorem 16 października nie mogła pomieścić wszystkich sympatyków chóru. Koncert odbył się w dniu 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. – Razem stworzyliśmy taki piękny pomnik Janowi Pawłowi II – podsumował koncert ks. proboszcz. – Dziękujemy bardzo za to, że nie tylko tutaj, u nas, ale w całym kraju wasze piosenki dostarczają dobrych wartości – zwrócił się do artystów.
zobacz więcej
Ptaki mówią

Ptaki mówią

Iwona Ostrowska (w Wyszkowia bardziej znana jako Iwona Dyl) zaprasza na swoją wystawę malarstwa „Ptaki mówią”. Jej obrazom jakby głosu użyczy Grzegorz Pikora, podobnie jak malarka absolwent wyszkowskiego liceum, współautor (wraz z Adamem Rosłońcem) powieści „Strzały spod pierzyny” i „Dzieciożerca”). - Obrazy z tekstem układają się w książkę, którą można dowolnie czytać jak śpiew ptaków – uważa malarka. Wernisaż 10 listopada o godz. 18.00 w WOK Hutnik.
zobacz więcej
W kręgu pięknej muzyki (foto)

W kręgu pięknej muzyki (foto)

Zrelaksowana i uśmiechnięta publiczność wychodziła w sobotę 5 listopada z WOK „Hutnik” po Koncercie Operetkowym, który okazał się przyjemnością nie tylko dla uszu, ale i dla oczu.
zobacz więcej
Gwiazdy i my (foto)

Gwiazdy i my (foto)

Jeden z największych broadwayowskich hitów – sztukę „Gwiazda i ja” – można było zobaczyć na scenie WOK „Hutnik” 25 maja. I to we wspaniałym wykonaniu gwiazd polskiego teatru i kina Magdaleny Zawadzkiej i Anny Gornostaj.
zobacz więcej
Zitcom