Praca zdalna Przedszkola nr 9 (foto)

Kultura

Praca zdalna Przedszkola nr 9 (foto)

12.05.2020
autor: Przedszkole nr 9
W okresie zawieszenia zajęć wychowawczo - dydaktycznych w przedszkolu przeszliśmy na tryb pracy zdalnej. Na stronie naszego przedszkola codziennie umieszczamy propozycje zabaw i zajęć dla przedszkolaków. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi, proponując wiele ciekawych i interesujących pomysłów. Rodzice wraz z dziećmi dzielą się zdjęciami wykonanych prac plastyczno - technicznych, eksperymentami, pracami porządkowymi w ogrodach, itp.
 
Pani dyrektor i nauczycielki zawsze chętnie służą pomocą w tym trudnym dla wszystkich czasie, organizując konsultacje dla rodziców, zapraszając do kontaktu od poniedziałku do piątku. 
Każda grupa spotykała się na zoomie ze swoimi paniami, kolegami i koleżankami. Podczas spotkań on-line mieliśmy okazję porozmawiać, podzielić się wrażeniami, przesyłaliśmy sobie serdeczne uśmiechy i pozytywną energię. 
Działa przedszkolna biblioteka on-line, gdzie rodzice mogą znaleźć wiele ciekawych propozycji zabaw z książką. 
Organizowaliśmy konkursy:
- „Oto moja rodzina” – dzieci wraz z rodzicami wykonali drzewo genealogiczne swojej rodziny
- „Najpiękniejsza kartka wielkanocna” – dzieci wraz z rodzicami wykonali piękne kartki świąteczne
- on-line „Matematyczna zabawka” – ogólnopolski konkurs dla nauczycieli wychowania przedszkolnego
Ponadto przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji:
-  Kartka dla medyka - dzieci z pomocą rodziców rysowały, malowały, tworzyły rysunki z życzeniami i podziękowaniami dla służb ratowniczych. W ten sposób okazały wdzięczność za trud i poświęcenie, jednocześnie zapewniając o naszym wsparciu, szacunku dla służb ratowniczych.
- Kropelka dla wróbelka – dzieci w pomocą rodziców wykonały poidełka dla ptaków. Akcja związana jest z aktualnym problemem braku wody w naszym kraju.
Mimo trudnego dla wszystkich czasu, podejmujemy różne działania z wielką chęcią i zaangażowaniem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom