Powidoki i Królowa Śniegu

Kultura

Powidoki i Królowa Śniegu

26.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
- te filmy można oglądać w wyszkowskim kinie od piątku 27 stycznia.
 
Powidoki: 27 – 29 i 31 stycznia oraz 1 – 2 lutego, godz. 18 i 20
Polska 2016, reżyseria: Andrzej Wajda, biograficzny, dramat, obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski, czas trwania: 98 minut.
Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym, jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.
 
Królowa Śniegu 3: Ogień i lód: 27 stycznia – 2 lutego, godz. 16.30 (3D, dubbing)
Rosja 2016, reżyseria: Aleksey Tsitsilin, animacja, familijny, czas trwania: 80 minut.
Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty…
 
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku