Portret wątku i osnowy (foto)

Kultura

Portret wątku i osnowy (foto)

03.12.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Interesującą wystawę prac Magdaleny Piwko-Chudzik, zatytułowaną „Portret wątku i osnowy”, można było oglądać w WOK „Hutnik” od 25 października do 2 grudnia. W piątek 30 listopada odbył się finisaż.
Wieczór uświetnili piękną muzyką grający na gitarze Artur Miernicki oraz jego uczennica Weronika Postek.
Bohaterkę wieczoru przedstawiła Irena Filipowicz, instruktorka plastyki w WOK: - Artystka nietuzinkowa; wie, do czego dąży, ma określony charakter swojej twórczości. Osoba niezwykle utalentowana, pracowita.
Magdalena Piwko-Chudzik, po uzyskaniu licencjatu z grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczo-Humanistycznego w Radomiu, podjęła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom magisterski z wyróżnieniem obroniła w lipcu tego roku. Interesuje ją użycie tkaniny w sztuce. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo tradycyjne, rzeźbę, grafikę oraz tworzy instalacje. Swoje prace prezentowała na 12 wystawach indywidualnych oraz 27 zbiorowych. Mieszka w Ostrówku, gm. Klembów.
Wystawa ma 4 wątki tematyczne. Pierwszy stanowi miękka rzeźba płaszcza uszytego własnoręcznie przez artystkę, usztywnionego żywicą epoksydową. W środku są zdjęcia, na których zostały zatrzymane ważne dla artystki chwile. Drugi to instalacja zdjęć wykonana w formie zawieszonych paczworków. Trzeci to cykl 3 prac „Graficzne gobeliny”, przedstawiających siostrę artystki. Czwarty wątek stanowi 19 kolaży – obrazów zatytułowanych „Pamięć ciała”, traktujących elementy garderoby jako „drugą skórę”.
Artystka ciekawie opowiadała, w jaki sposób powstały prace i jakie mają dla niej znaczenie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Historycznie i patriotycznie (foto)

Historycznie i patriotycznie (foto)

Od siedmiu lat tradycją jest, że na zakończenie Wiosennych spotkań z wojskiem w hali WOSiR koncertuje Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tegoroczny koncert miał charakter historyczno-patriotyczny. Liczni wielbiciele zespołu przybyli nie tylko z gminy Wyszków, ale i z okolicznych, np. z gmin Obryte czy Długosiodło.
zobacz więcej
Lato u Kubusia

Lato u Kubusia

Przedstawienie „Lato u Kubusia” – to kolejna atrakcja wakacji w WOK „Hutnik”. 
zobacz więcej
Kino z górnej półki: „Ślepowidzenie”

Kino z górnej półki: „Ślepowidzenie”

W poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” 21 listopada będzie można zobaczyć norweski dramat „Ślepowidzenie”. Początek o godz. 19.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Bricomarche-1
Bricomarche
Bricomarche