Polska - nasza Ojczyzna (foto)

Kultura

Polska - nasza Ojczyzna (foto)

11.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
- na Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod tym hasłem 9 listopada zaprosiło Przedszkole nr 2.
Występy oceniało jury pod przewodnictwem dyrektor Słoneczka Agnieszki Łuczyńskiej, w składzie: Żaneta Przybysz z Bezpiecznego Przedszkolaka, Milena Świderek z Galaktyki Przedszkolaka i Dorota Prewęcka z Przedszkola nr 7.
Dzieci wspaniale recytowały wiersze m.in. Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” i „Modlitwa polskiego dziewczęcia”, Czesława Janczarskiego „Wszyscy kochamy naszą stolicę”, „Barwy ojczyste”, Marka Czaplińskiego – „Jedenasty listopada”, Anny Bomby – „Dziękuję Polsko”. Atmosferę pięknie oddał wiersz Janusza Szczepkowskiego, jedna z ostatnich konkursowych prezentacji: „Opowiedz nam, moja Ojczyzno, / Jak matka dzieciom ciekawym, / O latach znaczonych blizną / Na wiekach chwały i sławy. / O wojach Mieszka nam powiedz, / O słupach nad Odrą stawianych. / Niech niesie twoją opowieść / Wiatr halny i morskie szkwały. / Matczynej ucz nas miłości, / Jak ojciec w życie wprowadzaj. / Nie żałuj serdecznej troski, / Za trudy szczodrze nagradzaj. / Biel śniegu i żar czerwieni, / I orły dumne piastowskie / To wieczne symbole tej ziemi, / Najmilszej sercu, bo polskiej.
W kategorii 4-latków I miejsce zajął Piotr Mastalerek z Przedszkola nr 2, II – Zofia Bloch z Przedszkola nr 1, III – Julia Chojnacka z Bezpiecznego Przedszkolaka. Wystąpili również: Lena Juszczyńska z Bezpiecznego Przedszkolaka (Rybienko Leśne) i Tola Kopiejewska z Galaktyki Przedszkolaka.
Dziesięcioro dzieci recytowało w kategorii 5-latków. Jury I miejsce przyznało Alicji Knap z Bezpiecznego Przedszkolaka, II – Julia Skoczeń z przedszkola Przyjaciele Kubusia, III – Julia Włodkowska z Przedszkola nr 1. Zaprezentowali się także: Lena Bloch z przedszkola Kubuś i Przyjaciele, Liliana Czembrowska z Galaktyki Przedszkolaka, Iga Jabłońska z Przedszkola nr 7, Antonina Prus z Przedszkola nr 2, Aleksander Potęga z SP Olszanka, Wiktoria Chmiel z Domisiowego Przedszkola (Olszanka), Szymon Polak z Przedszkola nr 4.
W kategorii 6-latków wygrał Mikołaj Pachulski z Przedszkola nr 4, II miejsce zajęła Julia Godleś z Przedszkola nr 2, III – Gabriela Wilczyńska z SP w Olszance. Recytowali również: Olgierd Kowalski z przedszkola Kubuś i Przyjaciele, Adam Piątek z Przedszkola nr 7, Anna Rojek z Przedszkola nr 1 i Weronika Gralińska z Przedszkola nr 4.
W przerwach w popisach artystycznych zaprezentowały się przedszkolaki ze Słoneczka. Dzieci obejrzały też przygotowany przez IPN film „Historia w kolorach” i wspólnie zaśpiewały ulubioną piosenkę wszystkich przedszkolaków „Jesteśmy Polką i Polakiem”. O godz. 11.11 z zaangażowaniem włączyły się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego. Okazało się, że doskonale znają wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Za ufundowanie nagród organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Urzędowi Miejskiemu w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyjazd na „Wichrowe wzgórza”

Wyjazd na „Wichrowe wzgórza”

Biblioteka miejska organizuje 18 listopada wyjazd do Teatru Studio w Warszawie na spektakl „Wichrowe wzgórza”. Wpłaty przyjmowane będą tylko do 4 listopada, ilość miejsc ograniczona.
zobacz więcej
Dwie godziny z muzyką Moniuszki (foto)

Dwie godziny z muzyką Moniuszki (foto)

Wielbiciele muzyki Stanisława Moniuszki (Sejm ustanowił ten rok Rokiem Stanisława Moniuszki) i talentu wokalnego Bogusława Morki szczelnie wypełnili 2 maja salę widowiskową WOK „Hutnik”. Oprócz „naszego” tenora arie i pieśni Moniuszki pięknie zaśpiewali Agnieszka Kozłowska – sopran i Artur Janda Bas - baryton. Dwugodzinny koncert minął błyskawicznie.
zobacz więcej
Wiktor Zborowski w bibliotece (foto)

Wiktor Zborowski w bibliotece (foto)

Gościem miejskiej biblioteki w sobotę 29 października był Wiktor Zborowski - aktor teatralny, filmowy, radiowy i dubbingowy, odtwórca roli Longinusa Podbipięty w filmie Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem”. W związku z trwającym Rokiem Henryka Sienkiewicza czytał, co oczywiste, fragmenty powieści Sienkiewicza, a także odpowiadał na liczne pytania publiczności.
zobacz więcej
Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

- to hasło tegorocznej Letniej Sceny Teatralnej. W sobotę i niedzielę na scenie WOK „Hutnik” można było obejrzeć przeróżne formy teatru, aktorów z nieograniczoną wyobraźnią i poczuciem humoru, ale także refleksyjnych. Był teatr, muzyka i taniec. Gościliśmy teatry z różnych stron Polski. Podczas dwudniowego maratonu artystycznego zaprezentowały się oczywiście również wyszkowskie zespoły.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną