Pierwsi na Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

Kultura

Pierwsi na Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

20.01.2020
autor: KZ
Zespół wokalno – instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego w Wyszkowie pod dyrekcją Stanisława Kadłubowskiego zdobył pierwsze miejsce w XX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie.
 
Przesłuchania konkursowe odbyły się 7 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Pruszkowa Paweł Makuch oraz proboszcz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.
Artyści byli oceniani przez profesjonalne jury w trzech kategoriach: soliści, zespoły, chóry. W komisji zasiedli: Witold Matulka (śpiewak operowy- tenor), Iwona Tober (śpiewaczka- sopranistka), Danuta Kłudczyńska (chórzystka ZPiT Mazowsze), Zofia Czernicka (dziennikarka i prezenterka telewizyjna).
Prezentacje były na bardzo wysokim poziomie. Decyzją jury, zespół Społecznego Ogniska Muzycznego w Wyszkowie pod dyrekcja Stanisława Kadłubowskiego zajął pierwsze miejsce za wykonanie kolęd „Lulajże Jezuniu” oraz „Betlejemska jasność”. Tym samym został zaproszony i reprezentował Wyszków na uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się w niedzielę 12 stycznia.
Należy również przypomnieć, że w konkursie organizowanym przez MOK w Pruszkowie zespół po raz trzeci zajął pierwsze miejsce na podium.
Wystąpili: śpiew - Zofia Babis, Łucja Zwolińska, Julia Banasiak, Karolina Zwolińska, Paulina Strzemieczna, Karolina Tarnażewska, Barbara Kwaśny, Martyna Kwaśny, Maria Topolewska; akompaniament - skrzypce: Maria Topolewska, Karolina Zwolińska, Łucja Zwolińska, kontrabas: Dawid Zwoliński, fortepian :Jakub Chmielewski, klarnet: Wiktoria Przybysz, dzwonki: Daniel Banasiak.
Zespół stanowią obecni uczniowie, jak również absolwenci, którzy mimo ukończenia nauki w SOM zawsze chętnie uczestniczą we wspólnym muzykowaniu. „Cieszymy się, że w naszym mieście, mimo braku szkoły muzycznej, są ludzie tacy, jak pan Stanisław Kadłubowski, którzy propagują nie tylko wspólne śpiewanie, ale i grę na instrumentach, która w dobie Internetu i łatwego dostępu do półplaybacków zaczyna zanikać. Dziękujemy za trud i poświęcony nam czas, za pielęgnowanie tradycji i rozpowszechnianie żywej muzyki, za ciepłą, rodzinną atmosferę, którą Pan stwarza” - dziękują uczniowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Plastyczny rok z sukcesami (foto)

Plastyczny rok z sukcesami (foto)

Bardzo tłoczno było na otwarciu wystawy prac uczniów koła plastycznego w WOK Hutnik, połączonym z zakończeniem roku szkolnego. Zajęcia ukończyło 113 osób, uczęszczało na nie 138. Na wystawie było co pokazać; znalazło się na niej m.in.: wiele dzieł wyszkowskich młodych talentów zauważonych i nagrodzonych, także na ogólnopolskich konkursach.
zobacz więcej
Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

- to hasło tegorocznej Letniej Sceny Teatralnej. W sobotę i niedzielę na scenie WOK „Hutnik” można było obejrzeć przeróżne formy teatru, aktorów z nieograniczoną wyobraźnią i poczuciem humoru, ale także refleksyjnych. Był teatr, muzyka i taniec. Gościliśmy teatry z różnych stron Polski. Podczas dwudniowego maratonu artystycznego zaprezentowały się oczywiście również wyszkowskie zespoły.
zobacz więcej
ZAPRASZAMY: Wystawa fotografii Woytka Smółkowskiego

ZAPRASZAMY: Wystawa fotografii Woytka Smółkowskiego

Na wernisaż wystawy wyjątkowych fotografii biblioteka miejska zaprasza 24 czerwca o godz. 19. Przepiękne widoki Norwegii o różnych porach roku uwiecznił wyszkowianin Woyetk Smółkowski. Z pewnością zachwycą nie tylko podróżników...
zobacz więcej
Otwierają nam oczy (foto)

Otwierają nam oczy (foto)

Dynamiczny i nostalgiczny, kipiący energią i zmuszający do refleksji jest najnowszy Deptak Taneczny, w tym roku pod tytułem „Otwórz oczy”. W tym spektaklu nie sposób nie zobaczyć pasji i radości płynącej z tańca, ale też smutku i samotności kryjących się w wewnętrznym świecie dziecka i nastolatka. Dlatego warto, by obejrzeli go nie tylko uczniowie, bo chyba jeszcze szerzej otwiera oczy dorosłym…
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom