Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

Kultura

Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

18.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Zwieńczeniem wyszkowskich obchodów 100. rocznicy powstania Lotnictwa Polskiego był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się 15 września w hali WOSiR. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
Przed koncertem głos zabrał płk pil. Janusz Decewicz, honorowy obywatel gminy Wyszków. Podziękował burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu za czternastoletnią współpracę i pamięć o polskich lotnikach.  
W imieniu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pamiątkowe medale burmistrzowi Nowosielskiemu, dyrektorkom szkół: Elżbiecie Walaszczyk. Monice Kluczek, Hannie Dziubiel i Ewie Runo oraz mjr Agnieszce Krystman z WKU w Wyszkowie wręczył płk pil. Piotr Iwaszko z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Burmistrz otrzymał też, z rąk sekretarza Oddziału Warszawsko-Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP (współorganizator uroczystości) płk. dypl. pil. Jana Urbaniaka pamiątkowy ryngraf - jako podziękowanie, pamięć i zaczynek dalszej współpracy z młodzieżą Wyszkowa. Za wspieranie w utrzymaniu tradycji duchowo- religijnych ks. kan. Zdzisław Golan otrzymał „Bibliografię Lotników 100-lecia Lotnictwa Polskiego”.
Elżbiecie Piórkowskiej, Elżbiecie Szczuce i Markowi Wiśniewskiemu  za współpracę podziękował płk Janusz Decewicz.
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego poprowadził Tomasz Szuran, orkiestrą dyrygowali Tomasz Labuń i Piotr Racewicz. W programie znalazły się utwory nawiązujące do historii polskiego oręża, historii lotnictwa, ale również fragmenty musicali ze światowego repertuaru.  
Zespół rozpoczął wiązanką najbardziej popularnych pieśni i piosenek z początków odrodzonego państwa polskiego, z czasów czynu legionowego. Podziw publiczności wzbudzali nie tylko wokaliści i chórzyści, ale też występy grupy baletowej np. w scence „Żołnierskie igraszki” czy duetu instrumentalnego skrzypce i akordeon.  A na finał cały zespół zaprezentował się w utworze „Piękna nasza Polska cała”.
Zachwycona publiczność nagrodziła występ ogromnymi brawami. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)