Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

Kultura

Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

18.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Zwieńczeniem wyszkowskich obchodów 100. rocznicy powstania Lotnictwa Polskiego był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się 15 września w hali WOSiR. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
Przed koncertem głos zabrał płk pil. Janusz Decewicz, honorowy obywatel gminy Wyszków. Podziękował burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu za czternastoletnią współpracę i pamięć o polskich lotnikach.  
W imieniu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pamiątkowe medale burmistrzowi Nowosielskiemu, dyrektorkom szkół: Elżbiecie Walaszczyk. Monice Kluczek, Hannie Dziubiel i Ewie Runo oraz mjr Agnieszce Krystman z WKU w Wyszkowie wręczył płk pil. Piotr Iwaszko z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Burmistrz otrzymał też, z rąk sekretarza Oddziału Warszawsko-Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP (współorganizator uroczystości) płk. dypl. pil. Jana Urbaniaka pamiątkowy ryngraf - jako podziękowanie, pamięć i zaczynek dalszej współpracy z młodzieżą Wyszkowa. Za wspieranie w utrzymaniu tradycji duchowo- religijnych ks. kan. Zdzisław Golan otrzymał „Bibliografię Lotników 100-lecia Lotnictwa Polskiego”.
Elżbiecie Piórkowskiej, Elżbiecie Szczuce i Markowi Wiśniewskiemu  za współpracę podziękował płk Janusz Decewicz.
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego poprowadził Tomasz Szuran, orkiestrą dyrygowali Tomasz Labuń i Piotr Racewicz. W programie znalazły się utwory nawiązujące do historii polskiego oręża, historii lotnictwa, ale również fragmenty musicali ze światowego repertuaru.  
Zespół rozpoczął wiązanką najbardziej popularnych pieśni i piosenek z początków odrodzonego państwa polskiego, z czasów czynu legionowego. Podziw publiczności wzbudzali nie tylko wokaliści i chórzyści, ale też występy grupy baletowej np. w scence „Żołnierskie igraszki” czy duetu instrumentalnego skrzypce i akordeon.  A na finał cały zespół zaprezentował się w utworze „Piękna nasza Polska cała”.
Zachwycona publiczność nagrodziła występ ogromnymi brawami. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Artystyczne kolonie dla młodzieży

Artystyczne kolonie dla młodzieży

Fundacja „Krok w Przyszłość” i Młodzieżowy Teatr Profilaktyki „Farsa” zapraszają na profilaktyczne kolonie artystyczne dla młodzieży z Gminy Wyszków.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Promocja młodych talentów

Promocja młodych talentów

W ramach nowego cyklu „Promocja młodych talentów” WOK Hutnik zaprasza na wystawę Kai Kozon. Wystawę pt. „Niezależność” będzie można oglądać w dniach 21 września – 22 października. Wernisaż 21 września o godz. 19.
zobacz więcej
Chłopcy malowani (foto)

Chłopcy malowani (foto)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę poplenerową „Chłopcy malowani”: III piętro, sala 35. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny