Oberek w Chorwacji

Kultura

Oberek w Chorwacji

26.07.2018
autor: Elżbieta Borzymek, www.zagorje.com
Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Gornja Stubica w Chorwacji i przez kilka dni odpoczywał nad Adriatykiem. Pozostały wspaniałe, niezapomniane wrażenia i wspomnienia.
Do Chorwacji 16 członków Oberka pojechało z zaprzyjaźnionym zespołem Bez Wianka z Ostrowi Maz. (również 16 osób). Trzyosobowa kapela z Oberka (Stanisław Kadłubowski, Karolina Zwolińska i Eugeniusz Gąsiorowski) podczas wyjazdu akompaniowała obydwu zespołom, które występowały kilkakrotnie. 28 czerwca dały wspólny koncert dla mieszkańców Gornjej Stubicy. 29 czerwca Oberek wystąpił z piosenkami z Puszczy Białej i Zielonej. 30 czerwca z zespołem Bez Wianka znalazł się w grupie siedmiu zespołów ludowych ze Słowenii, Węgier, Czech, Niemiec i Chorwacji, prezentując polski folklor. 
1 lipca Oberek uczestniczył we Mszy św., podczas której zaśpiewał „Barkę”, ulubioną pieśń wspominanego tam św. Jana Pawła II. Tego dnia wystąpił też z chorwackimi zespołami na festynie ludowym.
Te cztery dni (noclegi, wyżywienie oraz atrakcje – wyjazd do Sanktuarium Marji Bystricy, zwiedzanie Zagrzebia, kąpiele w termach) sfinansowali organizatorzy festiwalu, natomiast dwudniowy wypoczynek w Lovran nad Adriatykiem – uczestnicy wyjazdu
Podróż opłacili członkowie zespołów, a dofinansowały WOK „Hutnik” i MDK Ostrów Maz.
Przed Oberkiem 18 Ogólnopolski Przegląd Ruchu Seniorów ARS 2018, 23-26 sierpnia w Bydgoszczy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gram, bo ludzie chcą oglądać (foto)

Gram, bo ludzie chcą oglądać (foto)

Arcyciekawy monodram, wg powieści Sergiusza Piaseckiego,  „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w wykonaniu Krzysztofa Ławniczaka, dzięki Młodzieżowej Akademii Teatralnej Pan Hilary, obejrzeli wyszkowianie na scenie w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
To jest coś za coś (foto)

To jest coś za coś (foto)

To rzadki, ale i cieszący oko widok, gdy wszystkie miejsca na widowni są zajęte, choć spektakl nie jest z gatunku tych komercyjnych. Tak właśnie było 11 marca w WOK Hutnik. Na wyszkowskiej scenie spektakl „ADHD i inne cudowne zjawiska. Wykład nieprzewidywalny” przedstawiła Joanna Szczepkowska wraz z Hanną Konarowską, swoją córką.
zobacz więcej
Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydry-szkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
zobacz więcej
W kinie same komedie

W kinie same komedie

Od 31 marca wyszkowskie kino zaprasza na polską komedię „Porady na zdrady” oraz animację „Zając Max ratuje Wielkanoc”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku