Oberek najlepszy na festiwalu folkloru (foto)

Kultura

Oberek najlepszy na festiwalu folkloru (foto)

12.08.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Ewa Małkińska
Zespół Pieśni i Tańca Oberek wygrał Nadbużański Festiwal Folkloru i Kultury w Broku.
 
Festiwal, podczas którego można było podziwiać wykonawców reprezentujących różne kultury muzyczne, odbył się w sobotę 10 sierpnia na plaży w Broku. Wystąpiło 18 zespołów z powiatów ostrowskiego, wyszkowskiego, ostrołęckiego, węgrowskiego i wołomińskiego. Wykonania oceniało jury pod przewodnictwem kierownika Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie w Ostrołęce Jacka Wójcika, w którego skład weszli również muzyk Roman Grus oraz nauczycielka muzyki Małgorzata Marczyk.
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał wyszkowski ZPiT Oberek. - A mieliśmy nie jechać. Zgłoszenie wysłałam ostatniego dnia, pełna wątpliwości, bo po miesięcznej wakacyjnej przerwie - mówi kierująca zespołem Danuta Deptuła. - Tymczasem było sympatycznie. Spotkaliśmy wiele znajomych zespołów, a organizatorzy, jak podczas innych imprez w Broku, serdeczni!
II miejsce (700 zł) - kapela ludowa Mazowszanie z Wołomina, III (500 zł) - ZPiT BezWianka z Ostrowi Mazowieckiej. Na scenie w Broku zaprezentowali się również: Zespół Ludowy Zabrodzianki oraz Zespół Śpiewaczy Wyszkowiacy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom