Oberek najlepszy na festiwalu folkloru (foto)

Kultura

Oberek najlepszy na festiwalu folkloru (foto)

12.08.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Ewa Małkińska
Zespół Pieśni i Tańca Oberek wygrał Nadbużański Festiwal Folkloru i Kultury w Broku.
 
Festiwal, podczas którego można było podziwiać wykonawców reprezentujących różne kultury muzyczne, odbył się w sobotę 10 sierpnia na plaży w Broku. Wystąpiło 18 zespołów z powiatów ostrowskiego, wyszkowskiego, ostrołęckiego, węgrowskiego i wołomińskiego. Wykonania oceniało jury pod przewodnictwem kierownika Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie w Ostrołęce Jacka Wójcika, w którego skład weszli również muzyk Roman Grus oraz nauczycielka muzyki Małgorzata Marczyk.
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał wyszkowski ZPiT Oberek. - A mieliśmy nie jechać. Zgłoszenie wysłałam ostatniego dnia, pełna wątpliwości, bo po miesięcznej wakacyjnej przerwie - mówi kierująca zespołem Danuta Deptuła. - Tymczasem było sympatycznie. Spotkaliśmy wiele znajomych zespołów, a organizatorzy, jak podczas innych imprez w Broku, serdeczni!
II miejsce (700 zł) - kapela ludowa Mazowszanie z Wołomina, III (500 zł) - ZPiT BezWianka z Ostrowi Mazowieckiej. Na scenie w Broku zaprezentowali się również: Zespół Ludowy Zabrodzianki oraz Zespół Śpiewaczy Wyszkowiacy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Finisaż pachnący chlebem (foto)

Finisaż pachnący chlebem (foto)

W mikołajkowy wieczór w Bibliotece Miejskiej roznosił się miły zapach pieczonego chleba. Chlebem, masłem i miodem częstowano tych, którzy przyszli na finisaż wystawy malarstwa Wieńczysława Pyrzanowskiego.
zobacz więcej
Oberek doceniony

Oberek doceniony

W XIV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, który prezentuje artystyczne programy aktywnych seniorów z całej Polski, I miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych  zdobył wyszkowski Zespół Pieśni i Tańca Oberek. Nagrodę specjalną „za wyjątkową wrażliwość w realizacji partii skrzypiec” Jury przyznało Karolinie Zwolińskiej z naszego zespołu.
zobacz więcej
Rok pełen sukcesów (foto)

Rok pełen sukcesów (foto)

Tradycyjnie już podsumowaniem rocznej działalności koła plastycznego w WOK Hutnik jest wystawa najlepszych prac. W tym roku podczas wernisażu 18 czerwca dyplomy miało odebrać 124 uczniów koła, niestety, nie wszyscy mogli przyjść. Szczególne wyróżnienie, nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Wyszkowa, otrzymała Karolina Wielgolaska której prace zdobyły najwyższe nagrody. W ogóle ten rok obfitował w sukcesy pracowitych i utalentowanych plastycznie młodych wyszkowian.
zobacz więcej
Violetta i Jason Bourne zapraszają do kina

Violetta i Jason Bourne zapraszają do kina

Od 26 sierpnia na ekranie wyszkowskiego kina można oglądać dwie kultowe już postacie: dla nastolatek – Violettę, dla miłośników sensacji – Jasona Bourne’a. Najmłodszych kino zaprasza na animowany film przygodowy „Daleko na północy”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku