Advertisement 
O tak, tak, o zdrowie trzeba dbać (foto)

Kultura

O tak, tak, o zdrowie trzeba dbać (foto)

11.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
24 zespoły i prawie 180 wokalistów wzięło udział w dziewiątym już Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się 10 maja. Teksty piosenek zachęcały do prowadzenia zdrowego trybu życia: uprawiania sportów, jedzenia warzyw i owoców, ograniczenia się w korzystaniu ze smartfonów. „Jem owoce i warzywa, jestem zdrowy tak jak ryba” – śpiewali uczestnicy.
Organizatorami festiwalu byli Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, a prowadziła go Aleksandra Zawadzka, uczennica kl. I Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.
Przybyłych, w tym wicestarostę Adama Mroza, powitała Beata Kiliańczyk-Szawłowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wyszkowie.
- Amerykański pisarz i eseista Ralph Emerson powiedział kiedyś: Muzyka, która dociera  najgłębiej i leczy wszystkie schorzenia, to serdeczne słowa. Takimi też słowami chciałabym dziś serdecznie państwa powitać na dziewiątym z kolei Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Dwa tygodnie temu mieliśmy już 4 z kolei konkurs kulinarny, gdzie rodzice wraz z dziećmi gotowali potrawy prozdrowotne. Dzisiaj natomiast młodzi artyści pośpiewają nam o zdrowiu. Myślę, ze wszyscy będziemy się dobrze bawić.
Przedstawiła komisję konkursową: Danutę Deptułę, Grażynę Borkowską i Franciszka Józefa Bieganowskiego - przewodniczący. Komisja oceniała występy pod względem treści prozdrowotnych, umiejętności wokalnych oraz walorów artystycznych.
Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z 10 przedszkoli: z Wyszkowa nr 1, 2, 4 (integracyjne), 9 oraz niepubliczne „Bezpieczny Przedszkolak” z ul. Geodetów, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” z Somianki, oddział przedszkolne SP w Komorowie i w Trzciance, przedszkola samorządowe w Długosiodle i Porębie. Przygotowały ich panie: Małgorzata Sulewska, Hanna Żdżarska, Agnieszka Rudo, Grażyna Gałązka, Justyna Jaworska, Katarzyna Bloch, Agnieszka Sawko, Joanna Skwierczyńska, Anna Grzymała, Hanna  Wóltańska, Dorota Krajewska, Lidia Przybysz, Anna Rozenek, Marta Kucharska, Magdalena Dąbrowska, Elżbieta Sitek.
„My warzywa chrupać chcemy, a słodyczy już nie jemy . Przedszkolak zdrowy musi być, jarzyny trzeba jeść, siły zyskać oraz zdrowie – każdy doktor powie” – śpiewali zwycięzcy 
Werdykt jury był następujący: I miejsce Przedszkole nr 2 w Wyszkowie, II – przedszkole z Komorowa, III – „Bezpieczny Przedszkolak”.
W kategorii II – klasy I –VI szkół podstawowych również wystąpiło 10 zespołów: ze szkół nr 2, 4 i 5 w Wyszkowie, Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej Akademia Ucznia w Wyszkowie, szkół podstawowych w Brańszczyku, Komorowie, Dalekiem, Porządziu, Somiance, Trzciance. Do występu uczniów przygotowali: Elżbieta Choromańska, Natalia Łapińska, Agnieszka Kaczmarczyk, Halina Pikora, Marzena Zwolińska,  Barbara Włodarczyk, Mirosława Kurowska, Karolina Krahel, Magdalena Marsicka, Jolanta Samselska, Anna Tomaszewska, Katarzyna Agata Czechowska, Krzysztof Ślubowski.
I miejsce zajęła szkoła w Porządziu, II  w Komorowie, III w Trzciance.     
W kategorii klasy VII SP oraz II i III klasy gimnazjum wystąpiły 2 zespoły i 2 solistki. Ich opiekunkami były: Ewa Nowak-Kowalska, Elżbieta Choromańska, Renata Frydrych i Anna Tomaszewska.
I miejsce zajęła Wiktoria Kukwa z SP nr 2 w Wyszkowie, II – zespół z SP nr 5, III – SP z Ulasku, wyróżnienie otrzymała Ola Wróbel z SP nr 4.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki: piłki i słodycze, a opiekunowie dyplomy i zapachowe upominki wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Było to możliwe dzięki hojności sponsorów.
- Robicie kawał dobrej roboty – dzieciom i opiekunom podziękowała członek jury Danuta Deptuła.
Zwycięzcy dwóch ostatnich kategorii będą reprezentować nasz powiat 6 czerwca na festiwalu wojewódzkim w Siedlcach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku