Niepełnosprawni obok nas (foto)

Kultura

Niepełnosprawni obok nas (foto)

12.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- to hasło konkursów plastycznego i literackiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w Kontakcie”. Organizatorki przyznają, że czytając prace uczniów wyszkowskich szkół, uroniły niejedną łzę.
 
Konkursy zostały przeprowadzone w ramach projektu realizowanego przez stowarzyszenie dzięki środkom pozyskanym z powiatu. Jego częścią był też m.in. marsz integracyjny. Za pomoc w jego przeprowadzeniu prezes Ewa Redel podziękowała wolontariuszom - uczniom i nauczycielom. - Bez was nie dalibyśmy sobie rady - podkreśliła.
Zachwycona jest również oddźwiękiem, z jakim spotkało się zaproszenie do udziału w konkursie. - Dziękujemy za serce i empatię - zwróciła się do zgromadzonych na finale konkursów, w środę 11 grudnia.
Wicestarosta Leszek Marszał przypomniał, że stowarzyszenie realizuje zadanie pn. „Niepełnosprawni, ale pełnoprawni mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. NIE dla wykluczenia społecznego”. - To bardzo piękna inicjatywa - pochwalił. - Dostrzegamy nie tylko ogromne potrzeby, ale i wielkie zaangażowanie wyszkowskich organizacji.
Do konkursów wpłynęło mnóstwo prac, wiele zostało nagrodzonych cennymi upominkami.
W konkursie plastycznym dla uczniów podstawówek I miejsce zajął Tymon Kołakowski z SP w Lucynowie, II - Oliwia Stosio z SP w Leszczydole-Nowinach, III - Natalia Jaroszewska z ZSS w Brańszczyku, Oliwier Bachański z SP4 oraz Szymon Wróbel z SP w Rząśniku. Wyróżnienia: Filip Kołakowski, Konrad Dąbrowski, Szymon Kaput, Nadia Niemierka, Anna Falba, Patrycja Balcer, Franciszek Kac i Szymon Kalinowski z SP w Lucynowie, Mieszko Marczak z SP4, Karol Pietrzykowski z SP w Rząśniku, Mateusz Masalski z ZSS w Brańszczyku oraz Klara Przychodzeń z SP1.
W konkursie literackim dla starszych uczniów zwyciężyło opowiadanie Agaty Łady z SP1. Ewa Redel przyznała, że popłakała się, czytając pracę, którą podczas uroczystości mogli usłyszeć wszyscy. - To niezwykłe, że tak młoda osoba jest tak empatyczna - pochwaliła. Agata przyznała, że historię o chłopaku, który w wypadku stracił rękę, a mimo to nie poddał się, napisała na podstawie osobistych doświadczeń.
Bardzo wzruszający jest też wiersz Alicji Kalaty z ZS3, która zajęła II miejsce. To również bardzo osobista praca - list siostry do brata.
III miejsce zajęli: Karolina Szymańska z SP1, Olga Filipiak z ZS1, Amelia Zdunek z SOS–W oraz Maja Falba z SP1.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom