Niech żyje miłość (foto)

Kultura

Niech żyje miłość (foto)

08.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Szczuka
Tenor Bogusław Morka i sopranistka Iwona Handzlik wystąpili w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W koncercie „Vivo Amore”, czyli „Niech żyje miłość” wspaniale wykonali odpowiadające temu tytułowi światowe przeboje muzyki filmowej i operetkowej, a także najpiękniejsze pieśni hiszpańskie i włoskie.
Prowadzący koncert dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke zapowiedział, że Bogusław Morka nagrywa płytę pt. „Krzyż i orzeł”, którą przygotowuje na 100-lecie odzyskania niepodległości pod patronatem radiowej Jedynki. 
Z nowej płyty Bogusław Morka wykonał wzruszającą pieśń „Orlątko” („Tylko mi ciebie, mamo, tylko mi Polski brak”). Słowa napisał poeta Artur Franciszek Michał Oppman (OR-OT) w okresie obrony Lwowa w listopadzie 1918 r. Premiera albumu planowana jest na 3 maja. Artystom towarzyszyła orkiestra kameralna „Bogna Band” pod dyrekcją prof. Bogny Dulińskiej.
Publiczność bardzo ciepło przyjęła artystów zarówno ich solowe wykonania, jak i miłosne duety. Nie szczędziła oklasków, domagając się (skutecznie) bisów. Bogusława Morkę i Iwonę Handzlik pożegnała owacjami na stojąco. 
Do tych pięknych chwil będzie można powrócić podczas nocnej audycji Kazimierza Kowalskiego z niedzieli na poniedziałek 11-12 marca w Programie I Polskiego Radia.
Podczas koncertu nie zabrakło wyszkowskich akcentów. Bogusław Morka pochodzi z Rząśnika. Ukończył Liceum Mechaniczne w Wyszkowie, do czego nawiązał prowadzący. Przypomniał własne słowa artysty, że „jest najlepszym śpiewakiem wśród tokarzy i najlepszym tokarzem wśród śpiewaków”. Dziennikarz pozdrowił obecne na koncercie dziennikarki „Nowego Wyszkowiaka” i kierownika redakcji międzynarodowej Polskiego Radia Grzegorza Ślubowskiego, który również ma wyszkowskie korzenie. Pawłowi Sztompkemu Wyszków też nie jest obcy. Jego przodkowie zakładali w naszym mieście hutę szkła, a on sam wielokrotnie prowadził imprezy kulturalne w Wyszkowie i Grzybobranie w Długosiodle.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku