Nasz koncert to bilet do nieba (foto)

Kultura

Nasz koncert to bilet do nieba (foto)

21.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Anielskie głosy, cudowna atmosfera i szczytny cel – tak w skrócie można podsumować Świąteczny Koncert Charytatywny „Zostań pomocnikiem Mikołaja”, który odbył się w niedzielę 20 stycznia w kościele parafii św. Wojciecha.
Św. Wojciech już po raz drugi gościł osoby muzycznie i finansowo wspierające stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”. Organizację w 2015 r. założyli rodzice, nauczyciele i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. – Głównym celem jest szeroko rozumiana działalność na rzecz rozwoju naszych dzieci i zapobieganie wykluczeniu społecznemu – o stowarzyszeniu opowiedziała jego prezes Ewa Runo, witając uczestników koncertu wraz z dyrektor ośrodka Edytą Jarosz.
Podczas koncertu, który odbył się 2 lata temu, zebrano ponad 3,3 tys. zł. Dzięki tym środkom zorganizowano wyjazd uczniów do sejmu, dofinansowano piknik z okazji Dnia Dziecka, półkolonie, zakup słodkiego poczęstunku dla dzieci z okazji 50-lecia ośrodka. – Tak się gospodarujemy, że jeszcze nam zostało 440 zł – pochwaliła pani prezes. Środki zebrane podczas niedzielnego koncertu zostaną przeznaczone na organizację półkolonii i wypoczynku letniego.
- Koncert został zorganizowany z myślą o dzieciach, ale dedykujemy go państwu, ludziom wielkiego serca – podkreśliła prowadząca Anna Chmielak. – Zjednoczmy się w ten piękny wieczór, a jednocześnie wesprzyjmy szczytny cel. Śpiewajmy kolędy, bo to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów. Śpiewajmy kolędy, bo to nasze wyjątkowe dziedzictwo.
Wystąpił wspaniały chór przyjaciół ośrodka oraz jego uczniowie przygotowujący się pod okiem Joanny Skurzewskiej. Jak zwykle zachwyciła Jana Dąbkowska, której akompaniowali Adam Depta, Michał Laskowski i Maciej Wielk. – Nasz koncert to bilet do nieba. Każdy wasz gest, to gest miłości – podkreśliła Jana. Bez wątpienia warto było przyjść na koncert, by usłyszeć młodych i bardzo zdolnych wokalistów: Marylę Modzelan oraz jej przyjaciół z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi Kamilę Wokacz i Damiana Skoczyka. 
W niedzielny wieczór można było usłyszeć nie tylko najpiękniejsze polskie kolędy w cudnym wykonaniu, m.in. „Cichą noc” i „Gdy śliczna panna”, ale też bożonarodzeniowe pieśni, np. „Przy żłóbku Pana w Betlejem”, „Pokój i nadzieja”, a nawet utwory gospel.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku