Najnowsza komedia Machulskiego

Kultura

Najnowsza komedia Machulskiego

06.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
7 lipca odbędzie się premiera najnowszej komedii Juliusza Machulskiego „Volta”. Od tego dnia film można oglądać również w Wyszkowie. Najmłodszych WOK „Hutnik” zaprasza na film „Nazywam się Cukinia”.
 
Nazywam się Cukinia: 7, 10 – 13 lipca godz.12 i 16.45 (2D, dubbing), 8 i 9 lipca godz. 16.45
Francja, Szwajcaria, reżyseria: Claude Barras, animacja, czas trwania: 66 minut.
Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.
Nominowana do Oscara i Złotego Globu animacja dla dzieci. Film zdobywa nagrody zarówno na festiwalach filmów dla dzieci jak i dla dorosłych. Nie jest to produkcja stricte rozrywkowa, lecz niosąca przesłanie oraz posiadająca wysokie walory edukacyjne.
 
Volta: 7 – 20 lipca godz. 18 i 20
Polska 2017, scenariusz i reżyseria: Juliusz Machulski, komedia kryminalna, obsada: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Katarzyna Herman, Andrzej Zieliński, Jacek Braciak, Michał Żurawski, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Robert Więckiewicz, czas trwania:
Bruno Volta to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku