Najlepszy film, jeden seans

Kultura

Najlepszy film, jeden seans

17.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Jedyną okazję do obejrzenia w wyszkowskim kinie dramatu „Moolight” – tegorocznego laureata Oscara dla najlepszego filmu - będziemy mieli 20 marca o godz. 19. WOK zaprasza na seans w poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki”.
„Moonlight” to ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dojrzewa on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na jego osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg. Narkotyków dostarcza jej właśnie Juan.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Folkowy piątek (foto)

Folkowy piątek (foto)

Piątkowe popołudnie w parku miejskim rozbrzmiewało etnicznymi rytmami. W koncercie „Folknocka” wystąpiły zespoły polskie i gwiazda wieczoru, Narodowy Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Barvinok”.
zobacz więcej
Kultura Na Widoku

Kultura Na Widoku

Gmina Wyszków oraz fundacja Legalna Kultura zachęcają wyszkowian do skorzystania z akcji Kultura Na Widoku. Plakaty z kodami QR, dzięki którym na smartfony i notebooki można pobierać muzykę, filmy i książki, znajdują na słupie informacyjnym i tablicach przy WOK Hutnik.
zobacz więcej
Chcą badać wyszkowską historię

Chcą badać wyszkowską historię

Przez trzy kwadranse 26 lipca w miejskiej bibliotece Piotr Płochocki przedstawiał inicjatywę nazwaną Grupa Historycznego Reagowania  „Wyszkowska Atlantyda”. Rozpoczął w ten sposób nowy cykl historycznych spotkań w bibliotece. Grupa, która powstanie, będzie miała za zadanie zdobywanie nowych zdjęć i materiałów dotyczących historii lokalnej, ich opracowanie i publikację.
zobacz więcej
Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Zaprzecza temu autor książki „Stolica Opryszków” Adam Rosłoniec. Zupełnie innego zdania są czytelnicy, którzy zgodnie twierdzą, że to książka o Wyszkowie, bardzo atrakcyjna dla wyszkowian, bo mogą bawić się w odszyfrowywanie, kto kim jest, którędy szedł. O najnowszej powieści wyszkowianina rozmawiano na spotkaniu 12 września, zorganizowanym przez Akademię Umiejętności Pan Hilary w Restauracji Centralna. Ogromny wpływ na klimat tego kameralnego wieczoru i odbiór lektury miała relaksująca muzyka. Na ksylofonie własne „Wariacje na temat rzeki Bug” grała Halina Cendrowska. 
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan