Najlepsze filmy krótkometrażowe

Kultura

Najlepsze filmy krótkometrażowe

04.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata nagrodzone podczas festiwalu GRAND OFF będzie można zobaczyć w niedzielę 12 marca na sali widowiskowej WOK „Hutnik”. Wstęp wolny!
Nagrodę za najlepszy film polski otrzymała Klara Kochańska. Bohaterka filmu „Lokatorki”, Justyna kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki okazuje się, że klucze nie pasują do zamka…
Justyna to również imię bohaterki filmu „Kroki”. Za tę rolę Nikola Raczko otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. 
Polska została wyróżniona również w kategorii najlepszy dokument, nagrodę otrzymał film „Budzik”.
Pozostałe nagrodzone filmy: fabuła – „Riders”, Dania; reżyseria - „Tomecode”, Hiszpania; scenariusz – „Qui N’a Pas Sa Part D’Ombre”, Hiszpania, montaż – „Henry”, Wielka Brytania; aktor – Malcolm Ellul, „The Maltese Fighter”, Malta; animacja – „L’Arbre”, Francja; scenografia – „Puppenspiel”, Szwajcaria; zdjęcia – „The secret world of Foley”, Wielka Brytania.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
O tak, tak, o zdrowie trzeba dbać (foto)

O tak, tak, o zdrowie trzeba dbać (foto)

24 zespoły i prawie 180 wokalistów wzięło udział w dziewiątym już Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się 10 maja. Teksty piosenek zachęcały do prowadzenia zdrowego trybu życia: uprawiania sportów, jedzenia warzyw i owoców, ograniczenia się w korzystaniu ze smartfonów. „Jem owoce i warzywa, jestem zdrowy tak jak ryba” – śpiewali uczestnicy.
zobacz więcej
Trzy poruszające historie

Trzy poruszające historie

Niesamowitą ekranizację lektury, biblijny dramat oraz wzruszającą historię małżeństwa czekającego na dziecko w wyszkowskim kinie będzie można oglądać od piątku 6 stycznia.
zobacz więcej
Tańczymy dla WOŚP

Tańczymy dla WOŚP

- pod takim hasłem w sobotę 13 stycznia w WOK Hutnik odbędzie się koncert małych wyszkowian. Występy dzieci podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku przyciągają tłumy.
zobacz więcej
Kontrasty w fotografii (foto)

Kontrasty w fotografii (foto)

Wernisaż wystawy fotograficznej „Kontrasty” odbył się 13 czerwca w Restauracji Centralna. Czeszka Eva Stankowa, która młodość spędziła w Vyškovie, prezentowała fotografię streetową: - Najbardziej ekscytujące jest uchwycenie atmosfery miasta, jego świateł, cieni i kolorów. A szczególnie ludzi. Natomiast Woytek Smółkowski, doskonale znany naszym czytelnikom wyszkowianin, pokazał zdjęcia najbliższej okolicy – samej natury „chwilami pięknej”. Wystawa ma charkter mobilny, będzie prezentowana też w weekend w filii „Włodkowica”, potem w Polskim Banku Spółdzielczym, Quad/Graphics i jeszcze w kilku innych miejscach.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło