Na początek o zdradzie i walce o władzę (foto)

Kultura

Na początek o zdradzie i walce o władzę (foto)

01.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Bezwzględna walka o władzę, zdrada, podłość i krwawe zbrodnie - mocnym artystycznym akcentem - spektaklem „Macbett” drugi sezon zainaugurowała Młodzieżowa Akademia Teatralna Pan Hilary. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas II szkół średnich, ale w niedzielę 29 września Pan Hilary zaprosił na spektakl otwarty. Jego przesłanie daje do myślenia, zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami...
 
W przedstawieniach drugiego sezonu Młodzieżowej Akademii Teatralnej weźmie udział ponad 1.200 uczniów. Najpierw obejrzeli sztukę „Macbett” Teatru Papahema, zbudowanej na podstawie wariacji czołowego przedstawiciela teatru absurdu Eugčne Ionesco na temat szekspirowskiego Makbeta. „Przenosząc akcję „Macbetta” na pole golfowe, staramy się zajrzeć w kulisy władze - władzy ponadczasowej - zmutowanej przez media i mity popkultury. Nasi tyrani nie rodzą się na polu bitwy, ale na polu golfowym - oazie luksusu i pozornego pokoju w świecie ogarniętym wojną. Kij golfowy, jako wyrafinowana wersja kija baseballowego zastępuje sztylet i berło jednocześnie.”
Uczniowie klas II w tym roku szkolnym obejrzą jeszcze: „Agua De Lagrimas” - impresję za temat powieści „Pachnidło” (Warszawskie Centrum Pantomimy), „Rokcy Babloa” (Teatr Alatyr) i „Trzy ćwierci do śmierci” na podstawie powieści Wojciecha Załęskiego oraz książki Weroniki Gogoli (Karolina Martin).
Program dla klas I: „Pasja” Michel de Ghelderode (Teatr Lalki i Aktora w Łomży), „Trzej Muszkieterowie” wg Aleksandra Dumasa (Teatr Alatyr), „Mamusiu, co to za ptaszek?” (Iga Jambor-Skupniewicz), „Oskar i Róża” na podst. książki Erica Emmanuela Schmitta (Teatr ITP)
Program dla klas III: „Skłodowska. Radium Girl” (Teatr Papahema), „Zapiski oficera Armii Czerwonej” (Teatr Dramatyczny w Białymstoku), „Sokrates” wg scenariusza Joanny Szczepkowskiej (Teatr Na Dole), „Album Karla Hockera” (Teatr Trans-Atlantyk).
W tym roku szkolnym edukację teatralną Pan Hilary chce prowadzić także wśród uczniów klas I - III, nadając przedsięwzięciu tytuł „Nie tylko aktor”. Najmłodsi uczniowie w „Hutniku” obejrzą cztery spektakle.
Z kolei w przedszkolach będzie odbywała się, również po raz pierwszy, Akademia Teatralna Przedszkolaka pod tytułem „Lalki”. Maluchy Pan Hilary odwiedzi także z czterema spektaklami.
Zgłoszenia do programów przyjmowane są mejlowo lub telefonicznie: panhilary@op.pl, 531-931-200.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom