„Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”

Kultura

„Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”

17.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Historię wprowadzenia 35 lat temu stanu wojennego w bardzo obrazowy sposób przybliża wystawa, na którą zaprasza biblioteka miejska.
Na wystawie można obejrzeć dokumenty, archiwalne zdjęcia, publikacje prasowe, plakaty, ulotki, książki, i albumy. Poznajemy więc nie tylko wydarzenia, ale też ich bohaterów oraz panującą wówczas w Polsce atmosferę.
fot. www.biblioteka.org.pl
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Zaprzecza temu autor książki „Stolica Opryszków” Adam Rosłoniec. Zupełnie innego zdania są czytelnicy, którzy zgodnie twierdzą, że to książka o Wyszkowie, bardzo atrakcyjna dla wyszkowian, bo mogą bawić się w odszyfrowywanie, kto kim jest, którędy szedł. O najnowszej powieści wyszkowianina rozmawiano na spotkaniu 12 września, zorganizowanym przez Akademię Umiejętności Pan Hilary w Restauracji Centralna. Ogromny wpływ na klimat tego kameralnego wieczoru i odbiór lektury miała relaksująca muzyka. Na ksylofonie własne „Wariacje na temat rzeki Bug” grała Halina Cendrowska. 
zobacz więcej
Wystawa koła plastycznego (foto)

Wystawa koła plastycznego (foto)

Otwarta 23 czerwca wystawa prac uczniów Koła Plastycznego, działającego w WOK „Hutnik”, jest przeglądem twórczości uczniów z minionego roku szkolnego 2016/17. Znalazły się na niej martwe natury, pejzaże, kompozycje geometryczne, kolaże, rysunek.
zobacz więcej
Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

- Staramy się być biblioteką, która inspiruje – nawiązała do tegorocznego motta Tygodnia Biblioteki dyrektor wyszkowskiej książnicy Małgorzata Ślesik-Nasiadko, przedstawiając gości czwartkowego wieczoru, aktorkę Krystynę Sienkiewicz i szefową wydawnictwa Marginesy Hannę Grudzińską.  – Pretekstem do spotkania jest książka o niezwykłej osobie – uzupełniła Hanna Grudzińska. a książka jest biografią Krystyny Sienkiewicz.
zobacz więcej
Witajcie w naszej bajce (foto)

Witajcie w naszej bajce (foto)

Mówi się, że musical to sztuka dla najlepszych, a na pewno przedsięwzięcie niezwykle trudne. Nie można więc nie docenić gimnazjalistów z klasy IIIb Zespołu Szkół na os. Polonez, których muzyczną adaptację „Akademii Pana Kleksa” ogląda się po prostu z ogromną przyjemnością.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku