Może zdążę (foto)

Kultura

Może zdążę (foto)

15.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Borzymek
Refleksyjne, ale i radosne, pełne energii i ekspresji jest najnowsze widowisko Deptak Taneczny wystawiane na scenie WOK „Hutnik”. Spektakl obejrzeli już uczniowie wyszkowskich szkół, na sobotę planowane są gale finałowe. 
Deptaki Taneczne od lat szczelnie wypełniają salę widowiskową „Hutnika” publicznością, a scenę pozytywną energią wielu tancerzy. To podsumowanie całorocznej pracy MB Studia Tańca, Szkoły Tańca „Deptak” i Wyszkowskiego Teatru Tańca.
W widowisku bierze udział 270 tancerzy, od zaledwie kilkulatków do już prawie dorosłych. Prezentują energetyczne układy do znanych przebojów muzyki rozrywkowej oraz pełen emocji taniec współczesny. Występują grupy: Bąble (najmłodszą grupę będzie można zobaczyć podczas sobotnich koncertów finałowych), Perełki, Hop Slip, Grupa bez Nazwy Same Gwiazdy, Replay, Buma, Apropo, Wyszkowski Teatr Tańca Junior, Keep Smile i Wyszkowski Teatr Tańca.
Ale Deptak Taneczny to zdecydowanie coś więcej niż taniec, to również głębsza refleksja nad życiem. Tegoroczny spektakl nosi tytuł „Może zdążę”, a pokazy taneczne przeplatają scenki teatralne w wykonaniu uczniów kl. IIIb Gimnazjum nr 1. Scenki, które – jak podkreślają twórcy – powstały na podstawie rozmów z młodzieżą. Tym bardziej przejmujące jest wołanie o prawdziwe, głębokie relacje międzyludzkie, więzi rodzinne i przyjacielskie. Bez względu na wiek warto, wraz z aktorami, zadać pytanie: czy w natłoku zajęć zdążę poświęcić czas dziecku, znaleźć przyjaciół, zakochać się, pożegnać się z tymi, którzy odchodzą…
Głównymi twórczyniami widowiska są Martyna Busławska i Jolanta Wiśniewska. Wraz z nimi choreografię tworzyli Artur Bajll i Malwina Turek. Scenariusz – Urszula Roguska, wizuale – Filip i Klaudia Korzusznikowie, oprawa muzyczna – Roman Grus RG Studio Nagrań, przygotowanie teatralne – Marcin Masztalerz, stroje – Anna Morka, reżyser światła – Marcin Stokowski, reżyser dźwięku – Przemysław Jastrzębski.
Spektakl został zrealizowany z dofinansowaniem Gminy Wyszków. Twórcy za wsparcie serdecznie dziękują: Burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu, dyrektorowi WOK Hutnik Mariuszowi Kowalskiemu i pracownikom ośrodka, wszystkim występującym za serce do tańca oraz ich rodzicom, FOTO BOR, a także tancerkom z Wyszkowskiego Teatru Tańca za nieocenioną pomoc za kulisami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość