Młodzieżowa Akademia Teatralna

Kultura

Młodzieżowa Akademia Teatralna

08.09.2018
autor: Pan Hilary
… to nowe przedsięwzięcie Akademii Umiejętności „Pan Hilary” skierowane do uczniów wyszkowskich szkół średnich.
Przy realizacji projektu „Pan Hilary” będzie współpracował z Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”, ogólnopolskimi stowarzyszeniami i fundacjami zajmującymi się edukacją teatralną oraz radami pedagogicznymi wyszkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Program będzie realizowany w oparciu o podstawę programową aktualizowaną według rozporządzeń Ministerstwa Edukacji Narodowej
Celem programu Młodzieżowej Akademii Teatralnej Pan Hilary jest szeroko rozumiana edukacja kulturalna wyszkowskiej młodzieży, na którą składać się będą realizowane na żywo przedstawienia teatralne, połączone ze spotkaniami z krytykami teatralnymi i literackimi, twórcami teatru, ale też psychologami i socjologami.
W programie akademii znajdą się spektakle polskich teatrów repertuarowych, ale też tzw. teatrów offowych. Dzięki temu uczestnicząca w programie młodzież będzie miała okazję zapoznać się z realizacjami scenicznymi opartymi na lekturach szkolnych, ale też poznać szersze spectrum form teatralnych, takich jak teatr żywego planu, monodram, teatr lalki, teatr lalki i aktora czy pantomima.
Więcej szczegółów o MAT Pan Hilary, prezentacja programu, spektakli, terminy będzie pojawiać się m.in. facebooku „Pana Hilarego”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)