Melodie filmowe znane i niezapomniane (foto)

Kultura

Melodie filmowe znane i niezapomniane (foto)

08.06.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Polonezem Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” rozpoczął się 5 czerwca w WOK „Hutnik” koncert „Znane i nieznane melodie filmowe”, przygotowany przez uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego, prowadzonego przez Stanisława Kadłubowskiego. Zapowiadała go Danuta Deptuła. Piosenki filmowe wraz z młodymi piosenkarzami śpiewała cała sala.
- Kiedy jesienią ubiegłego roku rozmawialiśmy o pomyśle tego koncertu, nie wiedzieliśmy, że akurat wypada 120. rocznica powstania polskiej kinematografii. Ale dobrze się wstrzeliliśmy – zauważyła prowadząca.
W koncercie znalazły się melodie i popularne piosenki z filmów polskich i zagranicznych. Kolejnym utworem była melodia z filmu „Love story”. Potem było kilka piosenek z okresu międzywojennego. Pierwszą piosenkę „Zimny drań” z filmu „Pieśniarz Warszawy”, skomponowaną przez Henryka Warsa (w oryginale śpiewał ją Eugeniusz Bodo) – zaprezentował Daniel Banasik.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sposoby patrzenia Artura Endlera (foto)

Sposoby patrzenia Artura Endlera (foto)

Wernisaż malarstwa Artura Endlera odbył się 22 lutego w Galerii WOK „Hutnik”. Wystawa nosi tytuł „Sposoby patrzenia”. - Pięknie widzi rzeczywistość, umie to wszystko ogarnąć w symbol, w jakieś znaczenie. A przede wszystkim umie to wykonać – mówił o artyście i jego obrazach Artur Szydlik. 
zobacz więcej
Seniorzy patriotycznie (foto)

Seniorzy patriotycznie (foto)

Krótki program patriotyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowali 25 listopada w kościele pw. NMP Częstochowskiej parafii pw. św. Wojciecha uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior”. 
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Regulamin konkursu fotograficznego Hu! Hu! Ha! Zima nie jest zła!

Regulamin konkursu fotograficznego Hu! Hu! Ha! Zima nie jest zła!

Regulamin konkursu fotograficznego Hu! Hu! Ha! Zima nie jest zła! ogłoszonego w ramach fotograficznego cyklu konkursowego 4xWyszków ’18
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom