Marek, Marek, Marek! (foto)

Kultura

Marek, Marek, Marek! (foto)

30.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
– głośno skandowano podczas piątkowego, 27 października, koncertu hiphopowego „Gramy rap dla Marka”. Szczytny cel i gwiazdy hiphopowej sceny przyciągnęły do klubu Mozi ponad 430 osób.
Koncert charytatywny zorganizowali koledzy Marka Szczesnego, który w lutym tego roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Jego życie wisiało na włosku. Zapadł w śpiączkę, z której wybudził się w maju, w toruńskiej Fundacji „Światło”. Czeka go jeszcze długie leczenie i rehabilitacja.
Marek i jego koledzy są fanami muzyki hiphopowej. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona królowała w piątek w Wyszkowie. Wielbiciele rapu nie zawiedli. Dla wykonawców - gości z Warszawy frekwencja była zaskoczeniem, ale atmosfera panująca podczas koncertu już raczej nie. Koncertową energią bez trudu zarazili publikę Żary JLB, Dixon37, ale najgłośniej i najlepiej bawiła się przy kawałkach Bonus RPK, z którym na scenie grali ATR MF oraz IGOR CS, czyli Igor Tarnowski, główny organizator koncertu. Wyszkowianie zaprezentowali się również jako support: Richard Jones, ZDM Trawka & Ali. Koncert rozpoczeli Maly LF oraz Julian z WRO.
Wielokrotnie skandowano imię Marka tak, by usłyszał je w domu, uczestników koncertu mobilizowano do większych datków, a Marka – do walki o zdrowie. Wielką niespodzianką dla niego były odwiedziny, podczas koncertu, Marka „Żarego” Omelańczuka, ATR Artura Zawadki ze składu Miejskie Fascynacje, Oliwiera „Bonusa” Romanowskiego i Igora Tarnowskiego. Wraz z płytami i gadżetami zanieśli słowa wsparcia.
Na dalsze leczenie Marka udało się zebrać ok. 17 tys. zł. Był to pierwszy tak duży koncert hiphopowy w Wyszkowie. – Jestem zadowolony, ale nie spoczywam na laurach – podkreśla Igor. – Mam nadzieję, że takie koncerty – hiphopowe i charytatywne – uda nam się częściej organizować. Liczymy na wsparcie miasta przy dalszych tego typu imprezach.
*
Podziękowania dla:
Mozi Club&Restaurant, Pizzeria Pepperoni&Kultowe Zapiekanki PL, Kamiza Wyszków, Romax Audio, Delikatesy Alkoholowe Winnica, Sebastian Gut, Darek Urbanowski, Ciemna Strefa, Illegal, Diil Gang, Reklama i Poligrafia Wyszków zakład fryzjerski MEN Wyszków oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane