Mała jednak zaszalała foto)

Kultura

Mała jednak zaszalała foto)

11.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Piosenką "Ech Mała" (czyli "Mała, nie szalej…") Maryli Rodowicz swój sobotni koncert rozpoczęła Irena Zdunek. Taki też nadała tytuł artystycznemu spotkaniu z okazji swojego 40-lecia na scenie.
 
Jak przypomniała prowadząca koncert Nina Wilczyńska, rewia Sylaba - życiowe dzieło Ireny Zdunek obchodzi w tym roku 35-lecie, ona sama - 40-lecie pracy artystycznej.
Na swój jubileuszowy koncert wybrała repertuar radosne i energiczny, ale też nostalgiczny i nastrojowe. Sięgnęła m.in. po utwory wielkich dam polskiej sceny. Usłyszeliśmy np. "Wielki targ" Alicji Majewskiej i "Dobranoc panowie" Maryli Rodowicz. Ale były też piosenki bardzo znane i porywające publiczność do wspólnego śpiewania, do czego wyszkowian nie trzeba było zresztą szczególnie zachęcać. Zwłaszcza, kiedy usłyszeli "Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma", "Niech żyje bal", "Powiedz stary, gdzieś ty był".
Irena Zdunek znana jest również z tego, że sama pisze teksty piosenek. Zaprezentowała kilka takich utworów, m.in. do muzyki znanej piosenki "Color Of Your Life" Michała Szpaka.
Tego wieczoru na scenie królowały głównie panie. Oczywiście, pojawili się panowie, ale w charakterze akompaniatorów. Irena Zdunek wystąpiła z instruktorem gry na gitarze Arturem Miernickim oraz Krzysztofem Heringiem, pod którego opiekę trafiła na warsztatach wokalnych na początku swojej artystycznej drogi.
Do udziału w swoim artystycznym jubileuszu zaprosiła nie tylko przyjaciół, ale i podopiecznych - swoją największą dumę. W energicznych układach z najnowszych programów wystąpiła rewia Sylaba, a także Grupa Wokalna I oraz Wiktoria Kukwa. 
Na finał jubilatka wybrała nostalgiczną piosenkę niezastąpionego Zbigniewa Wodeckiego "Nauczmy się żyć obok siebie". To był moment szczególnie wzruszający dla emerytowanych sylabianek, których nie zabrakło na widowni. Podczas niedawnego jubileuszu Sylaby w tym właśnie utworze wystąpiły ze swoją instruktorką.
Jak to na jubileuszu, nie zabrakło pięknych kwiatów i gromkiego "100 lat".
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane