Mają serca dla pacjentów i do piękna (foto)

Kultura

Mają serca dla pacjentów i do piękna (foto)

12.10.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Szczuka
W ramach jubileuszu 55-lecia Powiatowego Szpitala 5 października w Bibliotece Miejskiej została otwarta wystawa obrazów i fotografii pięciorga lekarzy pracujących w wyszkowskim szpitalu. 
 
Na wernisażu obecnych było troje artystów – Ewa Budzyńska i Bogdan Budzyński oraz Iwo Panasewicz, obowiązki zawodowe zatrzymały Annę Boszko i Roberta Dominowskiego. Autorów prezentowanych prac przedstawiła Małgorzata Ślesik-Nasiadko, dyrektor Biblioteki Miejskiej. – Poza wrażliwością i talentem odznaczają się jeszcze odwagą – zaznaczyła – bo nie każdy ma odwagę, by wystawić się na osąd publiczny. A my dzisiaj będziemy osądzać te piękne prace. Już wiem, że osądzimy je bardzo pozytywnie, bo wystarczy tylko spojrzeć.  
- I my dzisiaj mamy taką ucztę dla dusz naszych – dodała.
Wzmocnioną jeszcze przez muzykę skrzypcową w wykonaniu Aleksandry Puczyńskiej. 
Autorów przybliża też towarzysząca wystawie ulotka:
 
Anna Maria Boszko:
„Maluje od 15 lat. (...) Jej ulubionymi technikami są: olej na płótnie oraz pastele”.
 
Bogdan Budzyński:
„Fotografią zajmuję się od czasów studiów, kiedy po raz pierwszy pojechałem w Tatry. Urok gór jest głównym tematem moich zdjęć oraz krajobrazy z okolic Wyszkowa i Pułtuska”.
 
Ewa Budzyńska:
„Malarstwo, magia kolorów, nastrój, który można wyczarować,  interesowały mnie od wielu lat. Obrazy dawały mi „chwilę dla siebie”, mogłam wszystko zostawić i wejść w świat kolorów, nastrojowych pejzaży i kwiatów”.
 
Robert Dominowski:
„Mija blisko 50 lat, odkąd aparat fotograficzny jest jego nieodłącznym towarzyszem (...) to zdjęcia przyrodnicze są głównie tematem jego prac. Wykonuje również zdjęcia podróżnicze i portrety ludiz podczas licznych wojaży po świecie”.
 
Iwo Panasewicz: „Malować nie bardzo umie, ale bardzo lubi. W swoich pracach inspiruje się podróżami, literaturą, ulubionymi mistrzami malarstwa”. 
  
- Wysmakowane, które świadczą o wrażliwości ich autorów. To są fotografie robione sercem – określiła prezentowane na wystawie fotografie Małgorzata Ślesik-Nasiadko. 
- Pośród obrazów olejnych są subtelne, piękne pejzaże. Mamy też abstrakcyjne malarstwo, obrazy z pogranicza snu i jawy – charakteryzowała obrazy lekarzy.  
Z okazji jubileuszu na ręce dyrektor szpitala Cecylii Domżały przekazała piękny bukiet dla wszystkich pracowników placówki.
- To naprawdę piękna chwila – zauważyła Cecylia Domżała – bo pierwszy raz w historii naszego szpitala możemy połączyć tak wielki jubileusz, 55-lecia istnienia szpitala, ze sztuką. Wielką sztuką, która wykonywana jest przez pracowników naszej placówki. To są wielkie serca. Mają serce nie tylko dla pacjentów, ale również do piękna.
Podziękowała artystom, „że zechcieli piękno czynić dla duszy”.
Wystawę można oglądać do 18 października.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zachwyca widzów na całym świecie

Zachwyca widzów na całym świecie

Od piątku w wyszkowskim kinie można oglądać film „Twój Vincent” - pierwszą pełnometrażową animację malarską, która zachwyca widzów na całym świecie. Najmłodszych kino zaprasza na przygody kucyków Pony. Jeszcze przez tydzień można oglądać „Listy do M. 3”.
zobacz więcej
„Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”

„Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”

Historię wprowadzenia 35 lat temu stanu wojennego w bardzo obrazowy sposób przybliża wystawa, na którą zaprasza biblioteka miejska.
zobacz więcej
Kontrasty w fotografii (foto)

Kontrasty w fotografii (foto)

Wernisaż wystawy fotograficznej „Kontrasty” odbył się 13 czerwca w Restauracji Centralna. Czeszka Eva Stankowa, która młodość spędziła w Vyškovie, prezentowała fotografię streetową: - Najbardziej ekscytujące jest uchwycenie atmosfery miasta, jego świateł, cieni i kolorów. A szczególnie ludzi. Natomiast Woytek Smółkowski, doskonale znany naszym czytelnikom wyszkowianin, pokazał zdjęcia najbliższej okolicy – samej natury „chwilami pięknej”. Wystawa ma charkter mobilny, będzie prezentowana też w weekend w filii „Włodkowica”, potem w Polskim Banku Spółdzielczym, Quad/Graphics i jeszcze w kilku innych miejscach.
zobacz więcej
Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Jak sensacyjnej opowieści detektywistycznej słuchało się opowiadania Dariusza Szymanowskiego o poszukiwaniach miejsca spoczynku mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, zastrzelonego przez Niemców 30 kwietnia 1940 r. Logiczny wywód przeprowadzony przez prelegenta każe przypuszczać, że jest to cmentarz w Inowłodzu. Spotkanie z autorem świeżo wydanej książki „Gdzie spoczywa Hubal?” odbyło się 5 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.24% (193 głosów)
29.03% (252 głosów)
7.03% (61 głosów)
7.03% (61 głosów)
34.68% (301 głosów)
manhattan
manhattan