Magiczny wieczór z jazzmanami (foto)

Kultura

Magiczny wieczór z jazzmanami (foto)

15.06.2017
autor: mjk
Doskonały koncert mogli obejrzeć 14 czerwca mieszkańcy Wyszkowa. Na zaproszenie Pana Hilarego w Restauracji Centralnej zagrali Krzysztof Ścierański i Krzesimir Dębski.
Dwaj doskonali muzycy jazzowi zafundowali widzom fantastyczny wieczór. Jak powiedział na początku organizator koncertu - Piotr Adler, najważniejsza jest dobra atmosfera. I ta, rzeczywiście była doskonała.
Krzesimir Dębski, znany szerokiej publiczności jako autor "Dumki na dwa serca" czy "Życie jest nowelą" z serialu "Klan" jest przede wszystkim kompozytorem muzyki orkiestrowej i jazzmanem. Gra na instrumentach klawiszowych i skrzypcach. Ze swoim zespołem String Connection koncertował na całym świecie. Do zespołu tego w 1981 roku dołączył Krzysztof Ścierański, gitarzysta basowy, który równie dobrze radzi sobie w klimatach jazzowych (grał np. ze Zbigniewem Namysłowskim), rockowych (współpracował z Grzegorzem Ciechowskim czy Johnem Porterem) czy popowych (nagrał płytę z Marylą Rodowicz).
Ścierański - muzyczny samouk, i Dębski - wykształcony dyrygent i kompozytor, tworzą duet doskonały. Przez ponad dwie godziny czarowali dźwiękami mieszkańców Wyszkowa. Do tego widać było, że mimo 40 lat, które upłynęły od dnia, kiedy się poznali, nadal czują się świetnie w towarzystwie swoim i swoich dźwięków.
A dźwięki, które można było usłyszeć w Restauracji Centralnej, uczestnicy koncertu zapamiętają na długo.
Brawo Pan Hilary! Oby więcej takich koncertów.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star