Magiczny wieczór z jazzmanami (foto)

Kultura

Magiczny wieczór z jazzmanami (foto)

15.06.2017
autor: mjk
Doskonały koncert mogli obejrzeć 14 czerwca mieszkańcy Wyszkowa. Na zaproszenie Pana Hilarego w Restauracji Centralnej zagrali Krzysztof Ścierański i Krzesimir Dębski.
Dwaj doskonali muzycy jazzowi zafundowali widzom fantastyczny wieczór. Jak powiedział na początku organizator koncertu - Piotr Adler, najważniejsza jest dobra atmosfera. I ta, rzeczywiście była doskonała.
Krzesimir Dębski, znany szerokiej publiczności jako autor "Dumki na dwa serca" czy "Życie jest nowelą" z serialu "Klan" jest przede wszystkim kompozytorem muzyki orkiestrowej i jazzmanem. Gra na instrumentach klawiszowych i skrzypcach. Ze swoim zespołem String Connection koncertował na całym świecie. Do zespołu tego w 1981 roku dołączył Krzysztof Ścierański, gitarzysta basowy, który równie dobrze radzi sobie w klimatach jazzowych (grał np. ze Zbigniewem Namysłowskim), rockowych (współpracował z Grzegorzem Ciechowskim czy Johnem Porterem) czy popowych (nagrał płytę z Marylą Rodowicz).
Ścierański - muzyczny samouk, i Dębski - wykształcony dyrygent i kompozytor, tworzą duet doskonały. Przez ponad dwie godziny czarowali dźwiękami mieszkańców Wyszkowa. Do tego widać było, że mimo 40 lat, które upłynęły od dnia, kiedy się poznali, nadal czują się świetnie w towarzystwie swoim i swoich dźwięków.
A dźwięki, które można było usłyszeć w Restauracji Centralnej, uczestnicy koncertu zapamiętają na długo.
Brawo Pan Hilary! Oby więcej takich koncertów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star