Lekki, wakacyjny, taneczny (foto)

Kultura

Lekki, wakacyjny, taneczny (foto)

28.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Taneczną niespodziankę na koniec wakacji przygotowała rewia Sylaba. Na miejsce radosnego flashmoba wybrała skwer Jana Pawła II, czas - ciepły piątkowy wieczór.
 
Dziewczynki, dziewczęta i panie - głośno oklaskiwane - tańczyły w rytmie niezapomnianych dance-evergreenów, wśród których nie mogło zabraknąć Michaela Jacksona oraz Kool & The Gang. Jak zwykle zachwyciły akrobacje.
W pokazie wzięły udział 4-latki, które przygodę z rewią zaczęły zaledwie tydzień temu, sylabianki, dla których takie występy to nie pierwszyzna, ale też emerytki. - Niektóre na ten 15-minutowy pokaz przyleciały z zagranicy - dziękowała Irena Zdunek. - Dla mnie to wielkie święto, ponieważ tańczą matki z córkami, kolejne pokolenia.
Sylaba zaczyna właśnie pierwszy sezon poza strukturami WOK Hutnik. - Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, które pomogły nam przetrwać te troszkę gorsze chwile - mówiła założycielka rewii. - Okazało się, że wychowaliśmy absolwentki, które założyły Stowarzyszenie Przyjaciół Rewii Dziecięcej Sylaba, które w tej chwili objęło opieką rewię. Bardzo dziękujemy również za pieniążki, które byli państwo łaskawi wpłacić na zrzutkę dla nas. Okazuje się, że mamy szczęście spotykać na drodze dobrych ludzi. Rozpoczynamy już 38. sezon. Premiera będzie troszkę z opóźnieniem, bo musimy się przygotować, troszeczkę “ogarnąć”. Ale bardzo liczymy na państwa. Pamiętajcie państwo, że Sylaba to są dzieci Wyszkowa.
- Powinniśmy najbardziej podziękować paniom instruktorkom. Nie poddały się, nie zrezygnowały i będą z nami na zawsze - dodała prezes stowarzyszenia Patrycja Ogrodzińska. - Sylaba jest cudownym dzieckiem pani Ireny i nigdy nie pozwolimy tego zniszczyć. Zawsze będziemy cudowną rodziną i będziemy razem występować.
Sylaba zaprasza nie tylko na zajęcia taneczne i wokalne, ale też akrobatyczne (instruktorzy również zaprezentowali się podczas pokazu). Zajęcia akrobatyczne prowadzone są zresztą nie tylko dla osób tańczących w rewii. - Otwieramy również nowe sekcje tańca współczesnego i baletu - zapraszała Irena Zdunek.
Zajęcia Sylaby odbywają się teraz w CK ZDZ, a siedziba rewii mieści się przy ul. Sowińskiego 77.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość