Kwalifikacje do festiwalu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” (foto)

Kultura

Kwalifikacje do festiwalu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” (foto)

04.04.2018
autor: Organizatorzy
Kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” przeprowadzono w restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym. Festiwal odbędzie się 31 maja, tradycyjnie w Boże Ciało, w WOK „Hutnik”.
Z nadesłanych 109 zgłoszeń jurorzy w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 93 podmioty muzyczne (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 279 utworów (każdy uczestnik przesłał maksymalnie 3 nagrania), jurorzy zakwalifikowali 25 podmiotów muzycznych, wśród których jest 9 piosenkarzy, 3 zespoły i 13 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Przemyśla, Łomży, Ciechanowa, Lublina, Krakowa Tarnowa, Bielawy, ale również z mniejszych miejscowości.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie zespół Trubadurzy, którzy zaśpiewają ponadczasowe przeboje, często kompozycje Ryszarda Poznakowskiego.
Jurorami festiwalu będą jurorzy obecni na kwalifikacjach oraz Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz i konferansjer, kierownik redakcji Programu I Polskiego Radia), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, sportowców, organizatorów, laureatów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, MKiDN, ZAiKS, SAWP i POKiS oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem, 30 maja br., odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny jubileuszowy festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 31 maja br. – jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16.45 – 20.30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury ”Hutnik”.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.20% (166 głosów)
30.03% (206 głosów)
7.43% (51 głosów)
6.85% (47 głosów)
31.49% (216 głosów)
manhattan