Kwalifikacje do festiwalu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” (foto)

Kultura

Kwalifikacje do festiwalu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” (foto)

04.04.2018
autor: Organizatorzy
Kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” przeprowadzono w restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym. Festiwal odbędzie się 31 maja, tradycyjnie w Boże Ciało, w WOK „Hutnik”.
Z nadesłanych 109 zgłoszeń jurorzy w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 93 podmioty muzyczne (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 279 utworów (każdy uczestnik przesłał maksymalnie 3 nagrania), jurorzy zakwalifikowali 25 podmiotów muzycznych, wśród których jest 9 piosenkarzy, 3 zespoły i 13 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Przemyśla, Łomży, Ciechanowa, Lublina, Krakowa Tarnowa, Bielawy, ale również z mniejszych miejscowości.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie zespół Trubadurzy, którzy zaśpiewają ponadczasowe przeboje, często kompozycje Ryszarda Poznakowskiego.
Jurorami festiwalu będą jurorzy obecni na kwalifikacjach oraz Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz i konferansjer, kierownik redakcji Programu I Polskiego Radia), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, sportowców, organizatorów, laureatów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, MKiDN, ZAiKS, SAWP i POKiS oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem, 30 maja br., odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny jubileuszowy festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 31 maja br. – jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16.45 – 20.30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury ”Hutnik”.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marcin Styczeń gada nie tylko z Leonardem (foto)

Marcin Styczeń gada nie tylko z Leonardem (foto)

Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów – wystąpił 2 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Promował swoją ostatnią płytę „Lubię gadać z Leonardem”, zawierającą 11 piosenek legendarnego kanadyjskiego barda Leonarda Cohena. Miłośnicy Marcina Stycznia i jego twórczości wypełnili salę po brzegi, a część musiała słuchać koncertu stojąc w korytarzu. Bisował czterokrotnie, a publiczność wraz z artystą śpiewała jego piosenki.
zobacz więcej
O Kopciuszku, co nad Bugiem mieszkał (foto)

O Kopciuszku, co nad Bugiem mieszkał (foto)

Gimnazjaliści z Rybna wiedzą, jak sprawić przyjemność młodszym koleżankom i kolegom. Wystawiona 2 czerwca na deskach WOK „Hutnik” współczesna wersja słynnej bajki „Kopciuszek” spotkała się z doskonałym przyjęciem młodszych uczniów z różnych wyszkowskich szkół.
zobacz więcej
ZAPRASZAMY: Letni Festiwal Sztuki

ZAPRASZAMY: Letni Festiwal Sztuki

W niedzielę 24 lipca w Centrum Kultury w Długosiodle o godz. 17 odbędzie się Letni Festiwal Sztuki – 3. urodziny miejscowego Teatru Gaudium. Do 12 lipca można zgłaszać w nim swój udział. To okazja, by zaprezentować swój talent dla m.in.: piosenkarzy, rzeźbiarzy, malarzy, fotografów, pisarzy, recytatorów.
zobacz więcej
Sylaba znów w akcji (foto)

Sylaba znów w akcji (foto)

Rewia Dziecięca „Sylaba” – jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych amatorskich dziecięcych zespołów wokalno-tanecznych w Polsce, działający od 34 lat przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, przyzwyczaił już wyszkowian do tego, że z każdego konkursu wraca z nagrodami.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan