Kolejne sukcesy tancerzy i wokalistów (foto)

Kultura

Kolejne sukcesy tancerzy i wokalistów (foto)

06.07.2017
autor: Rewia Dziecięca Sylaba
Rewia Dziecięca „Sylaba” oraz wokaliści Studia Piosenki Ireny Zdunek wystąpili podczas 16. Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” w Rimini we Włoszech.
Międzynarodowy Festiwal „Magia Italiana” to od 16 lat impreza organizowana przez Center Art Karnolsky w Rimini we Włoszech. Biorą w niej udział uzdolnione artystycznie dzieci z całej Europy. W tym roku na festiwal przyjechali młodzi artyści z Bułgarii, Szwajcarii, Polski, Kazachstanu, Włoch i Armenii. Rewia Dziecięca „Sylaba” oraz wokaliści Studia Piosenki Ireny Zdunek reprezentowali na festiwalu Polskę i powiat wyszkowski.
Konkursowa rywalizacja rozpoczęła się dwoma koncertami w jednym z największych w Europie parków rozrywki „Mirabilandia”. Kolejne etapy rywalizacji przebiegły w Teatrze Novelli w Rimini.
Rewia Dziecięca „Sylaba” wróciła z następującymi nagrodami:
  • II miejsce – solistka Gabriela Chełchowska
  • I miejsce – duet Aleksandra Perzyna i Weronika Chodkowska
  • dla obydwu grup Rewii Dziecięcej „Sylaba”, które zaprezentowały się w konkursie nagroda Grand Prix
Wokaliści Studia Piosenki Ireny Zdunek przywieźli następujące trofea:
  • Ernest Bereski – III miejsce
  • Weronika Podpora – III miejsce
  • Izabela Abramczyk – III miejsce
  • Małgorzata Wrzaszczak – III miejsce
  • Julia Antoniak – II miejsce
  • Grupa Wokalna „I.” – I miejsce
Do konkursu „Magia Italiana” wszystkich wokalistów przygotowała Irena Zdunek, natomiast wszystkich tancerzy - Katarzyna Błaszczak.
Gratulujemy!
Jednocześnie informujemy, iż Rewia Dziecięca „Sylaba” oraz Studio Piosenki Ireny Zdunek ogłaszają nabór na rok szkolny 2017/2018. Wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich tanecznych i wokalnych predyspozycji zapraszamy na zapisy do kasy Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Przesłuchania już we wrześniu!
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

- to hasło tegorocznej Letniej Sceny Teatralnej. W sobotę i niedzielę na scenie WOK „Hutnik” można było obejrzeć przeróżne formy teatru, aktorów z nieograniczoną wyobraźnią i poczuciem humoru, ale także refleksyjnych. Był teatr, muzyka i taniec. Gościliśmy teatry z różnych stron Polski. Podczas dwudniowego maratonu artystycznego zaprezentowały się oczywiście również wyszkowskie zespoły.
zobacz więcej
Jerzy Różycki promuje czytelnictwo

Jerzy Różycki promuje czytelnictwo

W październiku w parku miejskim stanie ławeczka Jerzego Różyckiego – absolwenta wyszkowskiego gimnazjum (1926 r.) i Uniwersytetu Poznańskiego, matematyka i kryptologa, jednego z trzech pogromców Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej. Ładna, ale… Upamiętnienie powinno zawierać przekaz, odbywający się za pomocą zrozumiałych dla większości symboli. Symbol powinien być oczywisty. Takim symbolem oczywistym dla Różyckiego na pewno nie są książki.
zobacz więcej
Powróciła do Długosiodła ze swoimi obrazami (foto)

Powróciła do Długosiodła ze swoimi obrazami (foto)

Z pokaźnym zbiorem swoich obrazów do Długosiodła powróciła Justyna Brejnak. Jej akwarele, pastele, obrazy olejne i ilustracje można oglądać w Centrum Kultury. Wernisaż, który odbył się w sobotę 15 lutego, był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale też spotkaniem w gronie przyjaciół sprzed lat i ukłonem w stronę lokalnej ludowości.
zobacz więcej
Koncertowali dla Kubusia (foto)

Koncertowali dla Kubusia (foto)

Wiele wysiłku przedszkolaki, rodzice i wychowawczynie z Przedszkola nr 9 włożyły w przygotowanie widowiska z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program postanowili wykorzystać w szczytnym celu i zaprosili dzieci i młodzież z wyszkowskich przedszkoli i szkół na serię koncertów charytatywnych, z których dochód zostanie przekazany rodzinie zmagającego się z białaczką Kubusia.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom