Kolędowanie w św. Rodzinie (foto)

Kultura

Kolędowanie w św. Rodzinie (foto)

27.01.2019
autor: Elżbieta Szczuka
20 stycznia, po wieczornej Mszy św., szesnasty raz parafia Świętej Rodziny w Wyszkowie zaprosiła na wieczór kolęd i pastorałek. Wystąpiło 12 zespołów.
Wieczór kolęd i pastorałek od początku, czyli od 2003 roku, przygotowuje i prowadzi Danuta Deptuła. Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. W tym roku zaśpiewało 12 zespołów. Miała też wystąpić 5-letnia solistka, ale zjadła ją trema jeszcze przed występem.  
Wieczór rozpoczęła Schola Dziecięca kolędą „Wśród nocnej ciszy”. Po nich dwie pastorałki: „Od serca do ucha” i „Biały anioł” zaśpiewały trzy pokolenia rodziny Wyszyńskich. Siostry Marysia i Zuzia Kaniewskie zaprezentowały pastorałkę „Bosy pastuszek”. Po nich wystapiły zespoły trzyosobowe: Ola Domańska, Ala Krajewska i Kuba Sieńkowski  zaśpiewali „Bóg jest dzisiaj dzieckiem małym”, zaś siostry Zglecz - „Mario, czy Ty wiesz”. Obdarzona pięknym sopranem Alicja Mieszało zaśpiewała „Gloria przedświątecznej nocy” oraz „Śliczna panienka Jezusa zrodziła”. Od początku na przeglądzie występuje liczna rodzina państwa Gołdysów - tym razem w czternastoosobowym składzie zaśpiewali m.in. radosną pastorałkę „Od serca do ucha”. Bas-baryton Krzysztof Hołymczuk wykonał „Zapalcie światła na ziemi” i „Narodzenia czas”, chór parafii św. Rodziny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka - „W dzień Bożego Narodzenia” i „Serca ludzkie się radują”, zespół „Wyszkowiacy” – „Noc cicha w śnie” i „Zapłonęła gwiazda ze wschodu”, Diakonia Muzyczna Ruchu Światło – Życie – „Dziś w stajence” i „Anioł pasterzom mówił”. Jako ostatnia z „Przybieżeli do Betlejem” i „Nad światem cicha noc” wystąpiła Schola Dorosłych.  
Za wspólne kolędowanie podziękował ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski: -  Cieszę się, że to Boże Narodzenie przedłużyliśmy przez te piękne, różnorakie  śpiewy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku